banner212

banner211

V2 Challenge başlıyor..

Türkiye'nin ilk özgün yarış otomobili Volkicarlar’ın yarıştığı V1 Challenge'ın sezonu tamamlamasının ardından, isteyen herkesin yarışabileceği V2 Challenge başlıyor.

Diğer 04.02.2012, 10:07
V2 Challenge başlıyor..
banner218
Türkiye'nin ilk özgün yarış otomobili Volkicarlar’ın yarıştığı V1 Challenge'ın sezonu tamamlamasının ardından, isteyen herkesin yarışabileceği V2 Challenge başlıyor..

Volkicar’ı kullanmak isteyen pilotların ve yarışmaya yeni başlayan pilot adaylarının katılabileceği V2 Challenge, yarışçı olmak isteyenlere yepyeni bir fırsat sunuyor.Volkan Işık tarafından tasarlanıp üretilen ve gerçek bir yarış otomobili olarak doğan Volkicar ile gerçekleştirilen V1 Challenge, geçtiğimiz yılın kasım ayı sonunda sezonu tamamladı.İnsanlara yakın, erişilebilir bir otomobil sporu hayaliyle yola çıkan organizasyon, toplam yedi ayaktan oluşmuş ve kıyasıya geçen yarışların sonunda 40 bin kişiye ulaşan seyirci sayısıyla Türk motorsporları tarihine de adını altın harflerle yazdırmayı başarmıştı.


Tecrübeli pilotların birbirine denk otomobillerle mücadelesine sahne olan V1 Challenge, kış aylarında ise yerini V2 Challenge’a bırakıyor.İsteyen herkes katılacak


Otomobil ve spor kültürünü bir araya getirerek motorsporlarının Türkiye’de tabana yayılmasını destekleyen V2 Challenge, motorsporlarına daha çok sporcu kazandırmak amacıyla isteyen herkesin uygun bütçeyle yarışmasını sağlıyor.Motor sporları meraklılarına, yeni başlayacaklara, kısaca bu spora gönül veren herkese açık olacak V2 Challenge, yarışçı olmak bir isteyenlere bir fırsat niteliğinde.
Türkiye'nin ilk yerli yarış otomobili Volkicar ile gerçekleştirilecek V2 Challenge, ekonomik olmasıyla da dikkat çekiyor.V2 Challenge’a katılmak isteyenlerin ise tek yapmaları gereken ise Volkan Işık Akademi tarafından gerçekleştirilen work shoplara katılmak. Lassa’nın co-sponsorluğunda düzenlenlenecek yarışlar aynı zamanda Volkan Işık Akademi tarafından organize ediliyor.İlk yarış Autodrom’da


Autodrom Pisti’nde düzenlenecek V2 Challenge’ın ilk yarışı 18-19 Şubat tarihinde gerçekleşecek. Toplam 3 ayaktan oluşacak ve sırasıyla 3-4 Mart ve 17-18 Mart tarihlerinde Marmara Bölgesi’nden seçilecek pistlerde koşulacak V2 Challenge, yarışmak isteyen herkese açık.


Kaynak : http://www.ajansspor.com/motorsporlari/genel/h/20120117/v2_challenge_basliyor.html?ref=rss

Yorumlar (0)