banner212

banner211

Vali Büyük'de Yamaç Paraşüt'e bindi

Uzun yıllar Turizm Bakanlığında Müşteşar Yardımcılığı görevinde de bulunduktan sonra Vali olan Mustafa Büyük, Sakarya'nın turizminde tanıtılması için yamaç parüşütü ile uçtu.

Diğer 03.09.2012, 08:46
Vali Büyük'de Yamaç Paraşüt'e bindi
banner218
Uzun yıllar Turizm Bakanlığında Müşteşar Yardımcılığı görevinde de bulunduktan sonra Vali olan Mustafa Büyük, Sakarya'nın turizminde tanıtılması için yamaç parüşütü ile uçtu..

[b]* Mert Atalay'ın haberi [/b]
Uzun yıllar Turizm Bakanlığında Müşteşar Yardımcılığı görevinde bulunduktan sonra Vali olan Mustafa Büyük, Serdivan İlçesinde bu yıl 7ncisi yapılan Uluslararası Serdivan Yamaç Paraşütü Festivali'nde yamaç paraşütü ile uçarak festivali izleyen diğer il protokoluna örnek oldu.Serdivan ilçesinde 400 rakımlı Kırantepe mevkisinde haftasonu düzenlenen ve 5 gün sürecek festivale Türkiye, Amerika, İngiltere, İspanya ve İran'dan 60'a yakın yamaç paraşütçüsü katılıyor.Festivalin 2nci günü etkinliklerine katılmak üzere festival alanına gelen Sakarya Valisi Mustafa Büyük, İranlı sporcu ile birlikte yamaç paraşütü ile uçtu.

Vali Mustafa Büyük'ün uçusunu yerde bulunan Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu, Emniyet Müdürü Mustafa Aktaş, Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar ilgi ile izledi.

HAVADA 10 DAKIKA KALDI

Yaklaşık 10 dakika havada kalan Vali Mustafa Büyük inişinde korumaları yardım ederken Vali Büyük'ün heyecanlı olduğu da dikkatlerden kaçmadı. Vali Büyük indikten sonra beraber uçtuğu İranlı sporcuya teşekkür etti. Vali Büyük'ün ardından festivali düzenleyen Serdivan Belediye Başkanı Yusuf Alemdar'da uçarken Vali Büyük daha sonra gazetecilere ‘İranlı pilot yardımıyla uçtuk' diyerek konusmasına şöyle devam ettı:

"Sakarya konum olarak güzel bir çoğrafyada yer alıyor. Bu çografyayı turizm amaçlı değerlendirmemiz gerekiyor. Şu anda bulunduğumuz yer dünyanın en güzel yerlerinden biri. Bu spor ile ilgilenler burada etkinlik yapmak isterlerse il olarak üzerimize düşen ne ise yapmaya hazırız" dedi.

KIRANTEPE UCUŞ ICIN IDEAL

Festivale katılan sporcular arasında bulunan Amerikalı Birleşik Devletlerinden gelen pilot Bob Hand ise Kırantepe'nin uçuş için çok iyi bir yer olduğunu söyleyerek"Burayı özellikle yeni başlayanlar için çok iyi güzel buluyorum. Arazinin şeklinden dolayı yeni başlayan insanlar dengeyi ve buradaki termal yapıyı nasıl kullanabileceğini çok iyi öğrenebilir. Bu tepeden atlayış yapan bir pilotumuz tam 6 saat havada kaldı. Hiçbir motor kullanmadan. Bu da uçuş için yeterli bir yer olduğunu gösteriyor. Organizasyon ve yarışmalar için elverişli bir yer. Bir uçuşumda 4 saat havada kalmıştım." diye konustu.

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)