banner212

banner211

VALİ NAYIR'A TEŞEKKÜR ETTİLER

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Dünya ve Balkan Şampiyonlarında büyük başarı elde ederek kupa ve madalya kazanan sporcuları makamında kabul etti.

Diğer 16.02.2020, 21:09 UTKU KAYNAR
VALİ NAYIR'A TEŞEKKÜR ETTİLER
banner218

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Dünya ve Balkan Şampiyonlarında büyük başarı elde ederek kupa ve madalya kazanan sporcuları makamında kabul etti.

ŞAMPİYONLARIN ZİYARETİ

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy,  Kick Boks İl Temsilcisi Hayri Ad, Kulüp Antrenörü İbrahim Şen ve İl Antrenörü Seydi Gökpınar ile Atletizm İl Temsilcisi ve Antrenörü Aytekin Gündoğdu’nun da eşlik ettiği ziyarette, bu yıl 1-2 Şubat tarihleri arasında Yunanistan’ın başkenti Atina’da yapılan Dünya Kupası Kick Boks Şampiyonluk maçında 63 kilogramda ringe çıkıp Yunan ve Bulgar rakiplerini yenerek Dünya Şampiyonu olan Orhan Şimşek, İstanbul’un ev sahipliğinde 9 Şubat tarihinde düzenlenen 4. Balkan U20 Salon Atletizm Şampiyonası 60 metrede 6.76’lık derecesiyle Balkan Oyunları rekorunu kırıp şampiyon olan Milli Atlet Umut Uysal, yine ülkemizin takım halinde şampiyon olduğu İstanbul’daki Balkan 20 Yaş Altı Atletizm Şampiyonası 4x400 metre bayrak yarışında Türkiye rekoru kırarak Şampiyonayı 2. olarak tamamlayan Kadın Milli Takım sporcuları Ezgi Kol ve Zehra Oral yer aldı.

İLİMİZLE ÖVÜNÜYORUZ

Vali Nayir, “Hakkını vererek, emek verip gayret göstererek ve bunun sonucunda da başarıyı da elde edip madalyayla, dereceyle şehrimize dönen kardeşlerimizi gönülden tebrik etmemiz gerekiyor. Elbette her şey madalya değil, her şey kupa değil, kupası, madalyası olmasa bile gençlerimizin hayatında spor gibi faydalı bir uğraşın varlığı bizleri zaten sevindiriyor. Ancak madalya ve kupaların kazanılması da başarıların karşılığını vermesi açısından önemlidir. Hem sağlık açısından hem de arkadaşlık, dostluk ve ekip ruhunu kazandırma açısından sporun faydaları saymakla bitmiyor. Sporun her alanında gerçekten büyük emek vermiş ve başarılı sporcular yetiştirmiş bir ilde yaşıyoruz ve bununla övünüyoruz.

BU İŞLER TEK TARAFLI OLMUYOR

Tarımda, sanayide, turizmde büyük bir başarı elde eden Sakarya’mızın adını sporda daha yukarılara çıkaracak her faaliyet bizim için önemlidir. Başarıda bir ekip anlayışının olması çok önemlidir. Sporcunun başarısında, ailesi ve antrenörlerinin, Gençlik ve Spor teşkilatımız ile yerel yönetimlerimiz ve spor kulüplerinin sunduğu imkânların katkısı da büyüktür. Bu işler tek taraflı olmuyor, kuş iki kanadıyla uçabilir, bizim de kanat sayısını artırmamız lazım ki, daha güzelini hep birlikte başarabilelim” dedi. Sporcularla bir süre sohbet eden Vali Ahmet Hamdi Nayir, al yıldızlı bayrağımızın dünyanın her yerinde dalgalanmasını sağlayan sporcularımızın ülkemize, ilimize ve ailelerine katkılarının yadsınamaz olduğuna dikkat çekerek, başarılarının devamını da diledi.

Yorumlar (0)