banner212

banner211

Yaşar Zımba “Daha ne yapsın”

ASKF başkanı Yaşar Zımba, ASKF başkan yardımcısı olan Dünya Karate federasyonu Hakem Kurul Üyeliğine tekrar atanan Uğur Kobaş için kutlama mesajı yayınladı.

Diğer 05.11.2020, 12:22 UTKU KAYNAR
Yaşar Zımba “Daha ne yapsın”
banner218ASKF başkanı Yaşar Zımba, ASKF başkan yardımcısı olan Dünya Karate federasyonu Hakem Kurul Üyeliğine tekrar atanan Uğur Kobaş için kutlama mesajı yayınladı.

Başkan Yaşar Zımba “ Geçen hafta Türk hakemliği adına bir gurur günü daha yaşandı.

Eski Dünya hakem kurulunda 18 kişi içinde  ile olan Uğur Kobaş, büyük bir başarı göstererek 194 üye ülkenin bulunduğu ve hakem kurulunun 11 kişiye düşürüldüğü yerde, yerini korudu ve tekrar Dünya hakem kurul üyesi olarak atandı.

Hakem kurulu ile ilgili listeyi incelediğimde bile gurur duydum. Listede İsveç, Amerika, Avustralya, Fas, Guatemala, Çin, Japonya, Norveç, Kuveyt, İtalya, Finlandiya’dan kurul üyeleri var ve bunların içinde Türkiye’den, Sakarya’dan Uğur Kobaş var.

11 kişilik yeni kurulda; Uğur Kobaş çok çok zor bir sistem olan futbolda da olan “VAR” sisteminden sorumlu.

Her görevi gibi bu görevi de yine üstün başarı ile yapacağına inandığımız kardeşimizin, tekrar atandığı görevinde başarılar dilerim. Kendisi ile gurur duydum.

Yaşar Zımba sözlerine; Sporda böylesine idareci olan değerler kolay yetişmiyor. Kısa zamanda yetişmiyor. Ülkemizden kaç kişi Avrupa veya Dünya federasyonları yönetiminde? Sakarya’dan kimler var? Kaç kişi var?

Sakarya’da geçen ay seçilen Dünya engelliler federasyon başkanı olan bir Arif Umit Uztürk var, bir de 2016 yılından itibaren Akdeniz, Avrupa ve Dünya Karate federasyonları hakem kurul üyesi olan Uğur Kobaş var.

Bu kardeşimize olanak verildiğinde Sakarya için çok başarılı işler ile birlikte büyük çalışmalar yapacağına, ilimize başarılı hizmetleri en iyi şekilde kazandıracağına inanıyorum.

Uğur Kobaş sporculuk yaptı. 1990 yılında Avrupa üçüncülüğünü kazandı. BESYO spor yöneticiliği lisans mezunu, Karate, Badminton, Atıcılık, İşitme Engelli Karate branşları antrenör belgesi sahibi, Futbol uzmanlık belgesi sahibi. Üniversitede 11 farklı spor branşında eğitim almış. Türkiye, Akdeniz, Avrupa ve Dünya Karate federasyonları hakem kurulunda ve İngilizce biliyor.

Sakarya ASKF’da başkan yardımcısı, TASKK yedek yönetim kurulu üyesi, spor organizatörü, çeşitli sivil toplum kuruluşları ile kamu kuruluşları ve üniversitelerin spor danışma kurullarında, Sakaryaspor yönetimlerinde aktif görev aldı yada almaya devam ediyor.

Dünya Karate hakem kuruluna ve Olimpiyatlara seçilen ilk Türk Karate hakemi. Olimpiyat yapılsaydı gene ilk olarak “O” tarihe geçecekti. Büyük ihtimal ile Pandemi müsaade ederse 2021 yılında TV’de göreceğiz İnşaAllah.

Yerel bir gazetemizde spor da köşe yazarlığı yaptı. 35 yıldır sporun içinde. Bir çok gazete ve sivil toplum kuruluşları tarafından sporcu, antrenör, hakem ve yönetici olarak ödüllendirildi.

Avrupa Karate Federasyonu tarafından Bronz, Gümüş, Altın, Dünya Karate Federasyonu tarafından Bronz ve Gümüş düdük ile ödüllendirildi.

Uğur Kobaş; Uluslararası görevleri nedeni ile Gençlik ve Spor bakanlığı protokol listesinde, hiç bu konumunu  kullanmadı, biz şahidiz yeri geldi, spikerlik yapacak kadar, minder taşıyacak kadar alçak gönüllü.

Hep liyakat liyakat diye bahsederiz ya!!!!
Temsil ve hitabet yeteneği olan böylesine meziyetleri olan Uğur Kobaş artık ne yapması gerekiyor bilen var mı?

Zannediyorum ağzı ile kuş tutması yada gezegenler arası bir görevi olması lazım.!!!!!!

Yani artık Uğur Kobaş daha ne yapsın??????

Kardeşimizi tekrar tebrik eder, daha iyi güzel yerlerde görmek dileği ile başarılarının devamı dileriz.” Dedi

banner220
Yorumlar (0)