Yaz spor okulları açılışı yapıldı

Sakarya Valiliği, Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen İl Spor Merkezlerinin açılış töreni gerçekleşti.

Diğer 30.06.2019, 13:01 30.06.2019, 13:06 UTKU KAYNAR
Yaz spor okulları açılışı yapıldı

Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Sakarya Valiliği, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Yaz Spor Okullarının açılış töreni gerçekleştirildi. Atatürk Kapalı Spor Salonunda gerçekleştirilen törene Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Vali Ahmet Hamdi Nayir, Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Geyve Belediye Başkanı Murat Kaya, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, SUBÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Sarıbıyık,  antrenörler, sporcular ve aileler katıldı. Büyükşehir Belediyesi Kent Orkestrası konseri ile başlayan açılış töreninde daha sonra saygı duruşu ve istiklal marşı okundu. Vali Ahmet Hamdi Nayir ile Başkan Ekrem Yüce’nin masa tenisi gösteri maçı ile açılışı yapılan Yaz Spor Okulları, çeşitli branşlardaki sporcuların sahne performansları ile son buldu.

Kent Orkestrası

Şehitlerimiz anısına Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan İl Spor Merkezlerinin açılışında renkli görüntüler vardı. Sakarya Büyükşehir Kent Orkestrasının açılış konserinin ardından protokol konuşmaları yapıldı. Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce ve Sakarya Valisi Ahmet Hamdi Nayir konuşma yaparak sporcu ve antrenörlere başarılar diledi.

Tanıtım ve gösteriler

 Konuşmaların ardından branş tanıtımları ve sportif gösteriler yapıldı. Cimnastik,  Atletizm, Bisiklet, Masa Tenisi, Badminton, Tenis ve Halter branşında yapılan gösteriler nefesleri kesti. Sakarya Valiliği, Sakarya Büyükşehir Belediyesi, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü iş birliğinde düzenlenen Yaz Spor Okullarında 05-18 yaş arası 9.600 genç 24 branşta ücretsiz eğitim görecek.

Özsoy’dan Teşekkür

Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy;” Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü olarak 16 İlçemizde , 54 branşta spor faaliyetlerimizi sürdürmekteyiz.  İl Müdürlüğümüz bünyesinde ise 23 branşta 65 antrenörümüzle gençlerin hizmetindeyiz. Geçtiğimiz yıl 10.934 olan lisanslı sporcu sayımızı, bugün itibariyle 11.140 sporcuya ulaşarak geçmiş bulunmaktayız. Faal Sporcu sayımızı 7 Bin 200 seviyesinin üzerinde yer alıyor” dedi.

Yaz Spor’la Güzel

 Yaz Spor Okullarında Atıcılık, Avcılık, Cimnastik, Karate, Tenis, Atletizm, Güreş, Kick Boks, Voleybol, Badminton, Halter, Kürek, Yüzme, Basketbol, Hentbol, Masa Tenisi, Triatlon, Bisiklet, Judo, Taekwondo, Eskrim, Boks, Kano, Wushu ve Futbol dallarında yaz boyunca eğitim verilecek.

Spora Engel Yok

 Engelliler İl Spor Merkezleri’nde ise engelli öğrenciler ve özel sporcular 12 spor dalında ücretsiz eğitim görecek. Bedensel Engelliler Atletizm, Halter, Masa Tenisi, Yüzme, Okçuluk ve Boccia spor dalında, İşitme Engelliler Güreş, Karate, Taekwondo, Atletizm, Judo ve Bisiklet dalında, Görme Engelliler Atletizm, Judo, Yüzme ve Özel Sporcular ise Atletizm, Cimnastik ile Masa Tenisi dalında spor eğitimleriyle buluşacak.

Yorumlar (0)