Yılın EN’leri Ödüllerine Kavuştu


Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü ile Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (SASKF) tarafından ortaklaşa düzenlenen Amatör Spor Haftası kapsamında Adapazarı Kültür Merkezi’nde düzenlenen Yılın Enleri Ödül Törenine ilgi büyüktü.


Ödül törenine Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba ,   EskiGHSİM İl Müdürlerinden Erdoğan Çamlıyurt, SASKF Kurucularından Recep Kıyak, Sakarya Amatör Futbolcular Dernek Başkanı Ömer Bektaş, Amatör Spor Kulüplerinin temsilcileri , Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir,  antrenörler, sporcular , il temsilcileri , veliler ve idareciler katıldı.
Foto galeriye git


Ödül töreni öncesinde Amatör Spor Haftası Farkındalık paneli yapıldı.Dr. Abdullah Şerefoğlu’nun sunumuyla yapılan Sporda farkındalık panelin ardından Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyon Başkanı Yaşar Zımbakonuşma yaptı.

SASKF Başkanı Yaşar Zımba ; Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Türkiye Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyonu işbirliğinde yurt genelinde çocuk ve gençlerimizi spora yönlendirmek, sporu sevdirmek gençlerimizi kötü alışkanlıklara karşı korumak, ruhen ve bedenen sağlıklı nesiller yetiştirmek amacı ile ile kutlanan bu haftanın amacına ulaştığını görmek bizleri mutlu ediyor.Bu hafta ile birlikte birçok spor dalında Gençlik Hizmetleri  veSpor İl Müdürlüğü ile yaptığımız faaliyetler ile toplumda farkındalık oluşturmaya çalışıyoruz. Bu noktada özverili çalışmalarından dolayı İl Müdürümüz Fatih Çelikel başta olmak üzere , emeği geçen herkese teşekkür ederim. “ dedi.


Zımba ;”Burada yapılan tören ile sporcularımızıda onurlandırmak istedik. Başarıyı ödüllendirmenin, başarıya teşekkür etmenin  üç yolu vardır.  1-  Teşekkür edersin maddi ödül verirsin. 2- Teşekkür edersin hediye verirsin, 3- Sadece teşekkür edersin “ diyerek sözlerini tamamladı.


SASKF Başkanı Yaşar Zımba’nın ardından konuşma yapan Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel; “İlimiz son yıllarda sportif başarılar ile gündeme geliyor. Geçtiğimiz sezon Büyükşehir Belediyesi Basketbol takımımız Basketbol Süper Ligine, Sakaryasporumuz  2. Lige, Sakarya voleybol takımımız 1. Lige yükselme başarısı göstermiştir. Elde edilen başarılarda maddi manevi desteklerini eksik etmeyen Sayın Valimize, Büyükşehir Belediye Başkanımıza, Milletvekillerimize spor camiası olarak şükranlarımı sunuyorum.
          

Uluslararası şampiyonalarda İlimize madalyalar kazandıran sporcuları, antrenör ve kulüplerini tebrik ederek, ödüllerini takdim eden Çelikel; başarılarının artarak devamını diledi. Büyükşehir Belediyesi bünyesinde yeni kurulan Gençlik ve Spor Hizmetleri Dairesi Başkanlığı , ASKF Başkanlığı ve İl Müdürlüğümüz işbirliği ile  sportif başarılarımızın daha da artarak devam edeceğinin inancını taşıdığını belirterek, Tüm bireyleri sağlıklı yaşam için her gün en az on bin adım atmaya davet etti.

 

Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Yaşar Zımba ,  Futbol İl Temsilcisi Tezcan Demir, Sakarya Gençlik Hizmetleri ve Spor Eski İl Müdürlerinden Erdoğan Çamlıyurt, SASKF Kurucularından Recep Kıyak, GHSİM Spor Şube Müdürü Murat Acar, Sakarya Amatör Futbolcular Dernek Başkanı Ömer Bektaş , Akyazı Belediye Meclis Üyelerinden  Alim Gül ve SASKF Yöneticileri yılın enlerinde ödül alan sporcu ve antrenörlere ödüllerini takdim ettiler.

 

İşte Ödül alanlar

RümeysaAkyüzlü (İşitme Engelliler Yaz Olimpiyatları Karate 3.’sü )

Elif Akyüz (2017 Üniversiteler Yaz OlimpiyatlarıWushu4.’sü)

Emrah Atış (Dünya MuayThaiŞampiyonası 3.’sü )

Fatma Çağla Demir (Özel Sporcular Yüzme Dünya 5.’si)

Enver Sedat Kolcu (8.Aba güreşleri Dünya 5.si)

Emine Ayyıldız (Yıldızlar Avrupa Halter Şampiyonası 1.’si)

Hafsa Şeyda Burucu (Avrupa Büyükler Karate Şampiyonası 3.’sü)

Umut Uysal (Avrupa Yıldızlar Atletizm Şampiyonası 100 m. 5.’si)

Ahmet Meriç Turmamış (İtalya Aerobik Jimnastik Avrupa Şampiyonası 7.’si)

Mustafa Özmen (Uluslararası Pieştany Kano Yarışları 2.’si )

Onur Yılmaz (5. Avrupa Kulüpler Taekwondo Şampiyonası 3.’sü)

İffet Hacıeyüpoğlu ( 33. Uluslararası Briç Festivali Kadın Dalı 1.’si) 

Mükremin Aktaş (Bosna Avrupa Yıldızlar Güreş Şampiyonası 3.’sü)

Cihat Kopal (KickboksBalkan Şampiyonası 1.si)

Muhammet Ensar İkbal Kuş (Balkan Kürek Şampiyonası (4 çiftede) Balkan Şampiyonu)

Yusuf Kantar (Balkan Judo Şampiyonası 3.’sü )

Deniz Deniz ( 2017 Dağ Bisikleti Türkiye Şampiyonası   Türkiye Şampiyonu)

Kaan Eren Ökden (Minikler Türkiye Boks Şampiyonası Türkiye Şampiyonu)

Yusuf Durdurmuş (Türkiye Görme Engelliler Yüzme Şampiyonası Birincisi)

Hüseyin Akif Koç (11 YaşaltıTürkiye Badminton Şampiyonası Türkiye Şampiyonu)

Jan Demir Vurdum (Modern Pentatlon Federasyonu  FerdiBiatle Türkiye Şampiyonası Birincisi)

MithatpaşaOrtaokulu (Yıldız Kızlar Puanlı Atletizm Türkiye Şampiyonası 1.’si )

Mehmet Hulki Büyükköroğlu (Türkiye Kış Yüzme Şampiyonası100 metre Kurbağalama 2.’si)

İpek Şar (Yıldız Kızlar İznik TriatlonuTürkiye Şampiyonası Türkiye 2.’si)

Bekir Ünlü (Bedensel Engelliler Spor Federasyonu Okçuluk Türkiye Şampiyonası 2.’si)

Yakup Eren Tan (Antalya Vücut Geliştirme ve Fitness Dünya Şampiyonası Seçmeleri Türkiye 3.’sü)

Tahir Osman Küser (Genç Yetenek AmputeMilli Takım  MilliTakıma Seçildi)

Efe Mert Kılıç (2017 Türkiye Satranç Kupası 4.’sü)

Uğur Dur (Türkiye Oryantring Şampiyonası Türkiye 7.’si)

Adil Şimşek (Türkiye Atıcılık Federasyonu Grup Müsabakaları 1.’si)

Emirhan Çolak (Küçükler ve Yıldızlar Masa Tenisi İl Birinciliği Müsabakaları İl Birinciliği)

Ulaşcan Turgut (Sakarya Yıldızlar Spor Kulübü-Sakarya B.Ş.B. Basketbol) - Basketbol Anadolu Şampiyonası Grup Yükselme-Yıldız BMilli Takım)

Egemen Karaman  (10 Yaş Master Tenis Şampiyonası Finalist)

Ebru Özsemerci(SakaryasporKulübü-Genç Bayanlar Voleybol Grup Birinciliği)

Asil Kutluhan(Sakarya Büyükşehir Belediye Spor Kulübü) Deplasmanlı Hentbol 1.Lig  GolKralı

Faruk Kurtul (HacıkışlasporFair Play)                   

Ada Dans Gençlik ve Spor Kulübü (Halk Oyunları İl Birinciliği Yarışmalar) Okul Sporları Birimi (Özel Ödül)                 

Ahmet Mintaz (Uluslararası Engelliler Avrupa Şampiyonası 50 metre Sırtüstü 1.’si)

 

 

 

 

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.