banner212

banner211

Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası Söğütlü'den

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Söğütlü Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Argon 18 “Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası öncesi tanıtım toplantısı düzenlendi.

Diğer 29.06.2018, 17:24 UTKU KAYNAR
Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası Söğütlü'den

Türkiye Bisiklet Federasyonu tarafından Söğütlü Belediyesi'nin ev sahipliğinde düzenlenecek olan Argon 18 “Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası öncesi tanıtım toplantısı düzenlendi. Söğütlü Bahçem Kafe'de gerçekleştirilen toplantıya; ilçe Kaymakamı Esengül Korkmaz Çiçekli, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Fatih Çelikel, yarışma koordinatörü ve ilçe protokolü katıldı.

3 GÜN SÜRECEK

Argon 18 “Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası'nda 3-5 Temmuz tarihlerinde yapılacak olan yarışlar, 3 Temmuz Pazar günü Söğütlü “Zamana Karşı”, 4 Temmuz Pazartesi Camili “Yol Yarışı”  ve 5 Temmuz Çarşamba günü Atatürk Stadyumu- Taraklı “ Yol Yarışı” olacak şekilde 3 günde tamamlanacak.Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonasının Söğütlü’de yapılacak olan ilk etabında; büyük erkekler 36 km, genç erkekler 27 km, büyük bayanlar 18 km ve masterlar 18 km’de olmak üzere 4 kategoride zamana karşı yarışacaklar.

BİZİM İÇİN GURUR VERİCİ

Söğütlü’de düzenlenecek bisiklet yarış parkurunun Akçakamış yolu olduğu bilgisini veren Söğütlü Belediye Başkanı Hüseyin Genç, “Türkiye Bisiklet Federasyonu 2018 yılı faaliyet programı kapsamında düzenlenen Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası Söğütlü ayağı hazırlıkları Söğütlü Festival alanında gerçekleştirilecektir. Yarışlar sabah 09:00 da başlayarak saat 18:00’de son bulacak. Bir yandan yarışlara devam edilirken bir yandan da kategorilerinde zaman karşı yarışlarını tamamlayan sporculara ödül töreni düzenlenecektir. Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası’nın Sakarya’da gerçekleştiriliyor olması ve bu büyük organizasyonda Söğütlü’müzü de yer verilmesi bizleri çok mutlu etti. Sporcularımız da doğal güzellikleriyle öne çıkan bu parkurdan memnun kalarak ayrılacaklarına inanıyor, tüm sporcular başarılar diliyorum. Ayrıca  2-5 yaş aralığındaki çocuklarımız için Söğütlü Festival Alanında mini bir bisiklet yarışması düzenlenecektir. 3 Temmuz Salı günü ilçemizde gerçekleştirilecek Yol Bisikleti Türkiye Şampiyonası Söğütlü etabına ve çocuklarımız için düzenlenen bisiklet etkinliğine herkesi davet ediyoruz.“ dedi.

Sporcu kayıtları ve teknik toplantı, 2 Temmuz 2018 Pazartesi günü Adapazarı Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda yapılacak

Yorumlar (0)