banner212

banner211

Yüzme kursu büyük ilgi görüyor

Adapazarı Belediyesi tarafından bu yıl çocukların yaz tatillerini en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla açılan Yüzme Kursu büyük ilgi gördü.

Diğer 10.08.2012, 14:36
Yüzme kursu büyük ilgi görüyor
banner218
Adapazarı Belediyesi tarafından bu yıl çocukların yaz tatillerini en güzel şekilde geçirmelerini sağlamak amacıyla açılan Yüzme Kursu büyük ilgi gördü. Kurs alan 800 öğrencinin tamamı yüzmeyi öğrendi.

 

Adapazarı Belediyesi'nin ücretsiz açmış olduğu yüzme kursuna katılan çocuklar artık yüzebiliyor. Yüzme eğitimlerini Donatım bahçesinde bulunan Gençlik ve Spor Bakanlığı'nın yaptırdığı Kapalı Yüzme Havuzu'nda alan öğrenciler, yüzmenin keyfini çıkarıyor.Hafta içi ve hafta sonu olmak üzere 2 grupta eğitim alan 8-12 yaş grubu öğrenciler artık havuzun orta bölümünde yüzebiliyor.

Eylül'de bitiyor

Kursta verilen eğitimlerle ilgili bilgi veren Kobaş Yüzme Kursu antrenörü Meydan Kobaş, "Kursa katılan öğrencilerimizin neredeyse tamamı artık orta kulvarda yüzebilme aşamasına geldi. Çocukları çalıştıran her takımda 3 antrenör 1 tane de genel koordinatör bulunuyor.Toplam 16 antrenörümüzle eğitimlerimiz Eylül ayına kadar devam edecek"dedi.

Başkan Dişli

Adapazarı Belediye Başkanı Süleyman Dişli, çocukların yüzme öğrenmesinin kendisini de çok mutlu ettiğini belirterek, " Bizim asıl amacımız çocukların tüm spor alanında yetişmelerini sağlamak. Bakanlığımız bize böyle güzel bir spor tesisi yapmış. Bizde istedik ki bu güzellikten tüm çocuklarımız faydalansın.Görüyoruz ki, çocuklarımızın neredeyse tamamı yüzmeyi öğrenmiş.Onları mutlu görmek bizi de mutlu ediyor"dedi.

[gallery link="file" orderby="title"]

banner220
Yorumlar (0)