banner212

banner211

Zülal'in yeni hedefi Avrupa Şampiyonluğu!

Badminton Balkan Şampiyonu milli sporcu Zülal Pekez, antrenörleri ve ailesiyle birlikte Yenihaber’i ziyaret etti. Milli sporcu Zülal, “Balkan Şampiyonası’nda hedefime ulaştım. Şimdi Avrupa şampiyonluğunu hedefliyorum” dedi. 

Diğer 11.10.2019, 15:06 UTKU KAYNAR
Zülal'in yeni hedefi Avrupa Şampiyonluğu!
banner218

Badminton branşında 11 yaş altı ve 13 yaş altı kategorilerinde Türkiye Şampiyonu olan Zülal Pekez ilk kez katıldığı uluslararası şampiyonada da Balkan Şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza attı. Ankara’da yapılan Türkiye 13 Yaş Altı çift kızlarda şampiyonu olduktan sonra Milli Takım’la birlikte katıldığı Balkan Şampiyonası’nda rakiplerini adeta ezerek sayı vermeden madalyaya uzanan Zülal, kariyerinin en önemli başarısını elde etti. 2019 yılının en iyi sporcusu ödülüne layık görülen Zülal Pekez, ödül töreninin ardından Yenihaber’i ziyaret ederek mutluluğunu paylaştı. 

HEDEF AVRUPA 

6 yaşında badminton sporuna başlayan Zülal, 8 yıllık spor hayatında iki Türkiye şampiyonluğu ve bir de Balkan şampiyonluğuna imza attı. Milli sporcu hedefini Avrupa şampiyonluğu olarak belirledi. Kendi imkanlarıyla büyük zorlukları aşan Zülal Pekez, 2019 yılının da en iyi sporcusu seçildi. Spor Müdürümüz Erdem Yıldırım’a konuşan Zülal, “Balkan Şampiyonası’nda hedefime ulaştığım için mutluyum. Şimdi hedefimde Avrupa şampiyonluğu var. Bunun için çok çalışmam gerekiyor. Hocalarımın ve ailemin bana olan güvenini boşa çıkarmayacağım. Destek olan herkese teşekkür ederim” dedi. 

EMEKLERİNİN 
KARŞILIĞINI ALDI

İlimizin tecrübeli Badminton antrenörlerinden Adnan Bak, yaptığı açıklamada “1997 yılından bu yana badminton sporunun içindeyim. Badminton sporunun gelişiminde Nesim Yalvarıcı hocamızın katkısı çok büyük. Zülal ile birlikte 3 milli sporcumuz daha var. Zülal iki kez kazandığı Türkiye şampiyonluğunun ardından ilk uluslararası şampiyonada da Balkan Şampiyonu olarak bizleri gururlandırdı. İyi ve disiplinli çalışmasının karşılığını aldı. Bundan sonraki şampiyonlarda aynı başarıların devam edeceğimi düşünüyorum” dedi. 

ANTRENMAN SALONU 
SIKINTISI YAŞIYORUZ 

Badminton sporunda yaşanan sıkıntıları dile getiren Adnan Bak, antrenman yapma imkanlarının kısıtlı olduğunu ve salon sorunu yaşadıklarını söyledi. Bak, “Tesis sorunu yaşıyoruz. Akyazı Spor Salonu’nda haftanın üç günü çalışıyoruz. İki gün ise diğer branşlardan fırsat buldukça antrenman yapma imkanı buluyoruz. Antrenman sahası eksikliği giderilse başarı oranı çok daha artacaktır. Siyasilerden bu konuda destek bekliyoruz. Bugün antrenman salonu yapmak çok maliyetli bir iş değil. Bugüne kadar hep konuşuldu fakat bu eksikler maalesef giderilmiyor. Kendi imkanlarımızla sporcu yetiştirmeye çalışıyoruz. Milli sporcularımız desteği hak ediyor. Sporcularımıza, kendi ilimizin değerlerine sahip çıkmalıyız” dedi. 

BEKLENTİLERİMİZİ 
BOŞA ÇIKARMADI 

Badminton Milli Takım antrenörü Duygu Kar, sporcusu Zülal Pekez’in iyi yolda olduğunu ve bu başarılarının tesadüf olmadığını söyledi. Kar, “Artık çalışmalarımızın meyvelerini almaya başladık. Balkan Şampiyonası’nda Zülal’den böyle bir başarı bekliyordum. Kendisi çok çalışkan ve azimli bir sporcu. Emeklerinin karşılığını da Balkan Şampiyonu olarak aldı. İnşallah bu başarıların devamı gelecek. Kulübümüzde 62 lisanslı sporcumuz bulunuyor. Sporcularımızın eğitimlerine de çok önem veriyoruz. Antrenman programlarımız okul hayatlarına göre düzenleniyor. Zülal’de hem sporda hem de okulunda oldukça başarılı. Spor yaparken bir yandan da okul eğitimlerini yakından takip ediyoruz” dedi. 

banner220
Yorumlar (0)