banner212

banner211

Ali Arslan yeni sezon öncesi değerlendirmesi

Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan U 19 ve U 15 maçlarını ve yeni sezonu Editörümüz Suat Beyenal'a değerlendirdi

Futbol 27.08.2013, 14:42
Ali Arslan yeni sezon öncesi değerlendirmesi
banner218

Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan Editörümüz Suat Beyenal’a yaptığı açıklamada son bir hafta içinde yapılan U 19 ve  U 15 maçlarının değerlendirmesinde “ son hafta 130 maç oynadık. Çok şükür en ufak bir olayımız yok .Çok memnunum “ dedi.


Sezon Hızlı başladı

Ali Arslan 2013-1014 sezonunun çok hızlı başladığını belirterek 2 kategoriyi birden başlattık. Gençlerimiz sahaya çıkıyor ve takır takır Futbollarını oynuyor. Geçen son hafta U 19 lar da 82 ,U 15 lerde 48 olmak üzere 130 maç yapıldı. Çok şükür en ufak bir olay yok. Bundan çok memnunuz. Bu maçlarda sadece 3 Kırmızı kart olayı var. Onlarında 2 tanesi çift sarıdan. “


İhraç edilen takımların sorumluluğu

Ali Arslan u 19 larda Sapanca Gençlikspor, Karaçamspor, Kuzulukspor, Eskibedilspor, Akçayspor, U 15 lerde Akyazıgücüspor, Kuzulukspor, Kalaycıspor, Kocaalispor takımlarının 2 şer müsabakaya çıkmadıkları için ihraç edildiklerini belirterek “ Ancak bu takımlara maç oynanmış şekilde yaptırımlarımız olacak. Normal bir maçın tüm masrafları kendilerinden tahsil edilecek.  Biz bu takım yöneticilerine Kura çekiminde net bilgi verdik ve sorumluluklarını hatırlattık. Uygulamayı yapacağız.” dedi.


Bal ve Süper amatör başlıyor

Futbol İl Temsilcisi Arslan Bölgesel Amatör (BAL) ,Süper Amatör ve 1. Amatör  liglerinin 21-22 Eylül günleri başlayacağını söyledi ve şöyle devam etti . “ İşi şansa bırakamayız. Biz yönetim olarak şimdiden hazırız 3 Sentetik, 37 Çim sahamız bakımlı ve maçların oynanacağı halde hazır. Hakemlerimiz hazır,Saha komiselerimiz hazır. SASKF hazır. İş artık kulüplerimizde ,21 Eylül itibari ile 2013 -2014 sezonunda artık sadece Futbol konuşsun, futbol oynansın her şey ama  her şey sahada kalsın . Dostluk kazansın”


Yapılan sahalar

Ali Arslan yapımı süren, yapılması planlanan sahalar hakkında şu bilgiyi verdi: “Kocaali Sentetik sahası bitirilmek üzere. Karasu sahası ihaleye çıkıyor. Akyazıda devlet hastahanesi arkasında 20 dönüm arazi alındı tahsisi yapıldı ihaleye çıkıyor, Geyve Safibey’de 33 dönüm yer Spor Genel Müdürlüğüne devredildi yazışmalar tamamlandı İhalesi yapılacak. Bu aşamalarda tamamlanınca Sakarya bölgesi olarak saha sıkıntımız ortadan kalkacak. Şimdide rahatız ancak Suni Çim tabir edilen Sentetik sahalar yılda 4000-5000 müsabaka yapılan İl’imiz için çok önemli. Bakımları kolay ve artık zorunlu. “


Sezon Mesajı

Ali Arslan 2013-1014 sezonunda Tüm Spor kulüpleri ile Teknik adamları, Hakemleri, Futbolcuları, Güvenlik güçlerini, Saha Komiserlerini taraftar ve seyircileri bir kez daha uyararak “Spor Dostluk ve kardeşliktir. Bunu göz önüne alalım ve dostça girdiğimiz sahalardan dostça çıkalım. Sonuçta Sakaryanın Spor’u ve Futbolumuz kazansın” diyerek yeni sezon mesajını tekrarladı.

 


banner220
Yorumlar (1)
Nazım KIRDEMİRn 9 yıl önce
HARMANLIKSPOR OLARAK BAŞTA BAL LİGİ TAKIMLARIMIZ OLMAK ÜZERE SÜPER AMATÖR LİG TAKIMLARINA SAKATLIKLARIN OLMAYACAĞI,CENTİLMENLİĞİN ÖN PLANDA OLACAĞI BİR SEZON DİLİYOR.BÜTÜN TAKIMLARIMIZA BAŞARILAR DİLİYORUZ.