banner212

banner211

Arifiye Bayan Futbol takımı kuruldu

Arifiye ilçesinde Halk Eğitime bağlı olarak Ekim ayında bayan futbol takımı kuruldu.

Futbol 11.11.2013, 18:19
Arifiye Bayan Futbol takımı kuruldu
banner218

Arifiye ilçesinde Halk Eğitime bağlı olarak Ekim ayında bayan futbol takımı kuruldu. Arifiye Halk Eğitim Merkezi Spor Kulübü bayan futbol takımı geçtiğimiz günlerde Derince Belediyesporlu kızlarla Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde hazırlık maçı yaptı.

 

Yeni kurulmuş olmasına karşın tecrübeli rakipleri karşısında iyi bir oyun sergileyen Arifiye'li kızlar, sahadan 4-1 lik skorla mağlup ayrıldılar. Arifiye'li bayanların tek golü maçın 40. dakikasın da Sevgi'den geldi. Maçtan sonra sitemize açıklama yapan antrenör Gizem ŞANLI  "Takımımı verdikleri mücadeleden dolayı kutluyorum. Yeni kurulmuş bir ekibiz. Rakibimiz yaklaşık 1 senedir idman yapıyor ve müsabakalara katılıyor bizden tecrübeli, gerek fizik gerekse oyun yönünden üstünlerdi kendilerini tebrik ediyorum. Biz bu maçta eksiklerimizi gördük, telafi edip kendimizi geliştirmek için elimizden geleni yapacağız. Hedefimiz U13 liglerine katılıp ilçemizi en iyi şekilde temsil etmek ve milli takıma Arifiye'den bayan futbolcular göndermek. İlçemizde bayan futbol takımı halk tarafından ilgiyle karşılandı. Her işte olduğu gibi futbol konusunda da bayanların iddialı olduğunu herkese kanıtlayacağız. Takımımıza sağladıkları imkanlardan ve verdikleri destekten dolayı Arifiye Halk Eğitim Müdürümüz Sayın Orhan ÖZ'e, Arifiye HEM Spor Kulübü Başkanımız Sayın Tayfun Kobaş'a, Arifiye HEM Spor Kulübü Başkan Yardımcısı Sayın Ferhat Akburak'a ve Arifiye Doğanspor Teknik Direktörü Sayın Osman Gümüştaş'a teşekkür ederiz." dedi.

 

Kulüp Başkanı Tayfun Kobaş yaptığı açıklamada Arifiye ilçesinde bir ilki gerçekleştirerek Bayan Futbol takımı kurduklarını belirterek takımımız daha bir aylık bir takım ve ilk hazırlık maçını yapmışlardır.yenilmiş olmasına rağmen maç içinde bir çok pozisyona girerek neler yapabileceklerini göstermiştir.Bu takım gelecekte çok daha iyi olacak ve ses getirecektir.Ben başta hocamız Gizem Şanlı olmak üzere tüm oyuncularımızı kutluyorum.dedi.

 

Yorumlar (0)