banner206

“Babayiğit varsa buyursun gelsin!”
Hür Fm’de Hülya Sürücü’nün hazırlayıp sunduğu Detay Programına konuk olan Halit Evin, İsmail Gürses başkanlığındaki yönetimi eleştirenlere seslendi

Sakaryaspor basın sözcüsü Halit Evin, birtakım kötü niyetli ve rant hesabı yapan kişilerin Sakaryaspor’daki gidişata çomak sokmaya çalıştığını, Kulüp başkanı İsmail Gürses’in de yalnız bırakıldığını öne sürdü.


Hür Fm’de Hülya Sürücü’nün hazırlayıp sunduğu Detay Programına konuk olan Halit Evin, İsmail Gürses başkanlığındaki yönetimi eleştirenlere seslendi ve“İşi sırtlayacak başka babayiğit varsa buyursun gelsin, istifayı basar gideriz” dedi.


Yaklaşık 1 saat süren canlı yayın programında Sakaryaspor’un bugün geldiği noktayı özetleyen Evin, yönetime yönelik eleştiriler ve sorulara da yanıt verdi.


TATANGALARIN YORUM ŞANSI YOK


“Sakaryamız Sakaryaspor ile anılıyor. Bu bir gelenek haline geldi. Şehir sınıfta kalmış, küme düşmüşsünüz. Sevdanın ligi olmaz ama ben sevdanın en süperine aşığım o da süper lig”diyen Evin, Gürses ve yönetimi eleştirerek istifaya çağıran tatangalara da atıfta bulundu ve “Ben kimseyi yargılamıyorum, tatangaların da kimseyi yargılama şansı yok” dedi.


TAŞIYAMAYACAĞIMIZ YÜKÜ YÜKLEMEYİN


Evin şunları söyledi:


“Gürses’in ilk düşünceleri çok olumluydu ve doğruydu. Her kesimden insanı yönetim listesine aldı. Ama gelgelelim insanların karakterleri farklıdır. Sakaryaspor bir vitrindir. Kimileri farklı emellerle de yönetime gelmiş olabilir. Biz böyle bir durumu zaten kabul etmeyiz. Bülent Uygun da, Hakan Şükür de bu sistemin içinde değilken haklarında haberler çıktı. Onlar bizi bağlamaz. Başkan ve bize taşıyabileceğimizden fazla yük yüklemeyin”


GÜRSES YALNIZ BIRAKILDI


Hülya Sürücü ile Detay Programında, Kulüp başkanlığına büyük umutlarla gelen İsmail Gürses’in yalnız bırakıldığını öne süren Halit Evin şöyle konuştu:


“Gürses iyi niyetli olarak her çevreden insanı bir araya getirdi ama, insanlarla çalışmadan onları tanıyamazsınız. Bu yönetime zaman tanınmalıydı. Gürses parasal anlamda birilerinden destek veya söz almış olabilir, ancak iş icraata bindiği zaman yalnız kalmıştır. Biz sattık, savdık diyelim o zaman bize kim bakar? 400 çalışana kim ekmek verir? 2000 veya 3000 kişi ne yapacak? Bizim işimizi kim devam ettirecek?


Borç Sakaryaspor’un borcu ama, borcun bu kadar olduğu bilinmiyordu. Futbolcularla ve avukatlarla görüştük, ödeme planı çıkaralım dedik. Geçen haftaya kadar bu konu iyi gidiyordu, hallettik durumuna geldik. Avukat geldi, tamam dedi, federasyona gittik, kimisi % 50 kimi de % 100 isteriz diyerek karşımıza geldi. Futbolcunun da, kulübün de arasını federasyon bulur.


Biz esnafız sözümüzü hep tuttuk. Ama bu camia farklı bir camia, aksaklıklar olabiliyor. Bu da bize ders oldu.”ŞİRKET İFLAS ETTİ, SAKARYASPOR AYAKTA

“Sakaryaspor değil, A.Ş. istifa etti. Sakaryaspor elindeki imkanlarla dimdik ayaktadır” diyen basın sözcüsü Halit Evin, “Borçların nerden geldiğini ben de tam bilemiyorum, çünkü mali işler benim işim değil. Ortada bir hata var. Geçen sene 15 futbolcu gönderildi. Bunlara kızıp da farklı adreslere onları göndereceğimize işveren gibi davranmalıydık. Süründürme yolunu seçmemeliydik. Bu kulübün 25 trilyonluk sermayesi, 22.5 trilyon borcu var. 2.5 trilyonluk açıklık var. Şirket bitmiş. Alacaklıları ne yapacağız? Borçları ne yapacağız? Borçları ödeyemiyoruz. Neticede şirket iflas etmiştir. Yeni isimle yeni bir şirket kurulması gündemde”.


ÇOMAK SOKMAYA ÇALIŞIYORLAR


“Sakaryaspor batarsa batsın” düşüncesi yüzünden bu noktaya gelindiğini öne süren Evin, “Kötü mihraklar, şeytani düşünceler içinde olanlar, yürüyen tekerleğe çomak sokmaya çalışıyorlar. Bu kötü düşünceli insanlar yüzünden gidişat zora sokuldu” dedi.


Detay Programında bir dinleyicinin, “Gürses yalnız kaldıysa o zaman göreve neden devam ediyor? Geçen yılki futbolcularla neden yola devam edilmedi?”şeklindeki sorusunu yanıtlayan Evin, “Geçen yılki futbolcularla anlaşmak için 5.5 veya 6 trilyonluk bütçe lazımdı. Şu anda gelirimiz tamamen sıfır. Geçen seneki kadrodan 7 veya 8’inin iş yapamayacağını düşünüyorum. Düşen takımın hiçbir zaman alıcısı olmaz” dedi.


Halit Evin, bir başka dinleyicinin “Neden hep spor kıyafetle geziyorsunuz?” şeklindeki sorusuna ise “Rahat olmak için” yanıtını verdi.


SEBEP YÖNETİM HATASI


Hülya Sürücü ile Detay Programında “Sakaryaspor’un düşüş sebebi ve iflastan kurtulmanın reçetesi nedir?”sorusunu yanıtlayan Halit Evin, “Sakaryasporun düşüş sebebi tamamen yönetim hatası..Şampiyon olmamasının sebebi bir önceki sezonda bizim yönetici hatamız. Bu seneki sistemle ilgili de şöyle bir durum var. 5.5 trilyonluk borç miktarı var. Geliriniz yokken başka borçlanma zaten yapamazdınız. Gençlere bir kapı açılmış oldu. Belki bu şans burada yakalanabilir. Sakaryaspor o zaman belki düzlüğe ulaşabilir” şeklinde konuştu.


BİZE 3 SENE LAZIM


“Bu sene altyapıya önem vererek yola devam edeceğiz. Gerekli para olsaydı, transferler yapılsaydı, Sakaryaspor’un süper ligde olmaması mümkün değildi.”diyen Halit Evin, “Tarihi fırsat kaçtı. Kalıcı gelir getirecek bazı şeyleri yapmaya çalışıyoruz. Sakaryaspor buraya 3 senede geldi. Bize de bir 3 sene lazım” şeklinde konuştu.


Bir başka dinleyicinin “Lisans sorununu bile çözemezsek çeker gideriz demiştiniz. Şimdi ne düşünüyorsunuz?” şeklindeki sorusunu yanıtlayan Evin, “Evet doğru, lisans sorununu çözeriz demiştik. Ama o zaman 1.5 trilyon borç vardı. Yarısını öderiz, yarısını da erteleriz demiştik. Ama rakam 3.5 trilyona yükselince umduğumuz gibi olmadı” dedi.


UTANMASI GEREKENLER ORTADA GEZİYOR


Detay Programında, Tatangaların mevcut yönetimin utanç düşürücü davranışlar sergilediğine dair eleştiri içeren basın açıklamasını da değerlendiren Halit Evin, “Utanç düşürücü durum geçen sene takım aşağıya inince yaşanmıştı. Bu hafta Tavşanlı’ya gidince yerin dibine geçtim. Tavşanlı neresi, Sakarya neresi? Eğer utanacak birileri varsa zaten belli, onlar utansın. Bizim utanacak bir şeyimiz yok. Utanması gerekenler ortada geziyor. Onların yerinde olsaydım, bırakın Sakarya’yı, Türkiye’yi bile terk ederdim” dedi.


Tatangaların “Sakaryaspor’un en önemli sorunu temsil sorunudur” şeklindeki açıklamasına yanıt veren Halit Evin, “Bizden iyisini yapabilecek varsa buyursun gelsin. İstifa eder görevi onlara devrederiz. 22.5 trilyonu ödeyebilecek babayiğit varsa meydan geniş. Sokaklar yürümekle aşılmaz” şeklinde konuştu.


SERKAN ÖZSOY DOSYASINI KAPATTIK


Programda Kartalspor ile mahkemelik olan Serkan Özsoy’un durumunu da değerlendiren basın sözcüsü Evin, “Serkan Özsoy’un geri gelmesini isteyenlerden biriydim. Kendisini ikaz etmiştim Kartal’da para yok dedim, para garantisi veriyorum gel dedim. Ama gelmedi. Serkan Özsoy dosyasını kapattık” dedi.


Hülya Sürücü ile Detay Programında Seyfettin Selim’in istifasını da değerlendiren Evin, “Seyfettin Selim’i şahsen tanımam. Kırkpınar ağalığı yapan bir arkadaş. Kaynakta aktarım istemiş. Gazetecinin tuzağı olsa gerek, 180 liralık para yüzünden adı mafya diye basına yansıdı. O da beni yargılamadan idam ettiniz dedi, gönlü kırıldı, gece toplantıda istifa etti. Kimsenin parasının hesabını yapmak durumunda değiliz. Birileri belki ona “enayi misin, niye para veriyorsun Sakaryaspor’a” demiştir, o da istifa etmiştir”.


Halit Evin, Ak Parti Sakarya milletvekili Recep Yıldırım’ın “Sakaryaspor’un bu kadar borcu olduğunu bilmiyordum” şeklindeki açıklamasına ise, “Bu bir siyasi konudur. Yorum yapamam. Zaten yorumu üstünde” yanıtını verdi.


YDK’NUN KATKISINI GÖRMEDİK


Canlı yayın programında İsmail Gürses’in “Yüksek Divan Kurulu ile istişare halindeyiz” açıklamasını değerlendiren basın sözcüsü Evin, “Bu kurulun önce görevlerine bakmak lazım. İstişare yapıp yapmamak başkana bağlı. Ben yöneticiyim, benim istişare ile işim olmaz. Sayın Gürses ile bu konuda konuşmadım, fikir de vermedim. Paranız varsa konuşursunuz. Durum paraya dayanmıştır. Para varsa olay yürür. Kurulun ne kadarlık katkı sağladığını doğrusu çok merak ediyorum. Hesapların içinde maalesef katkıyı görmedim. Hatta benim bile bir önceki yönetimden alacağım var” şeklinde konuştu.


PARAYI VEREN DÜDÜĞÜ ÇALIYOR


Tatangaların Sakaryaspor adına sık sık düzenlediği yardım kampanyalarını da değerlendiren Evin, “Sakaryasporun sadece otopark geliri var. Bir lira bile kimseden gelmiyor. Birileri yardım edeceği zaman başka birileri işe çomak sokuyor, yardımı engelliyor. Bazılarının elinden oyuncağı alınıyor, onlar da tepki veriyor. Rantları kesilenler çıkıp bağırıyor. Nasrettin Hoca fıkrasını herkes bilir. Parayı veren düdüğü çalar. Burada da parayı veren düdüğü çalıyor. Arif olan herkes anlasın işte” şeklinde konuştu.


VEREMEYECEĞİMİZ HESAP YOK


Sakaryaspor basın sözcüsü Halit Evin ayrıca veremeyecekleri hesap olmadığının altını çizdi ve “Rant veya reklam peşinde koşmuyoruz. Kimseden para dilenmiyoruz. Sakaryaspor’a yardım etmek sevaptır” şeklinde konuştu.


Evin, çok sayıda dinleyicinin soru yazdırdığı programda Sakaryaspor’a sahip çıkılması gerektiğini vurguladı.


HERKES ELİNİ TAŞIN ALTINA KOYSUN


Evin, “Sakarya’da yaşayan herkes bu takıma destek çıkmak zorundadır. Şehrin markalaşması adına Sakaryaspora herkes bir şeyler verecek, ama sonra yönetime de hesabını soracak. Hesabını veremeyeceğimiz şeye imza atmayız. Bu şehirde yiyip başka şehirde harcayanlara sesleniyorum, Sakaryaspor düşerse bunda sizin de payınız olur. Sakarya’ya yazık olur. Herkesin elini taşın altına koyması gerekir. Bu şehirde bu bütçeyi kaldıracak bir çok kişi veya kesim var. Hadi bakalım buyursun gelsinler” dedi.


 


Haber-Hülya Sürücü

Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.