Çakmakçı: Belpaş AKM, geçtiğimiz yıllarda Tekspor’dan Şahan ve Cihan’ı turnuvada kaçak oynattı." />

banner212

banner211

Büyükşehir Turnuvasında Sahte oyuncu tepkisi

Çakmakçı: Belpaş AKM, geçtiğimiz yıllarda Tekspor’dan Şahan ve Cihan’ı turnuvada kaçak oynattı.

Futbol 17.10.2012, 16:15
Büyükşehir Turnuvasında Sahte oyuncu tepkisi
banner218

Çakmakçı: Belpaş AKM, geçtiğimiz yıllarda Tekspor’dan Şahan ve Cihan’ı turnuvada kaçak oynattı.

 

Toplu Taşıma’dan tepki gecikmedi

 

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Kupası çeyrek final maçında Belpaş AKM karşısında alınan mağlubiyetin ardından bir açıklama yapan Ulaşım Toplu Taşıma Teknik Sorumlusu Hakan Çakmakçı, “Belpaş AKM, turnuva başlamadan önce faal futbolcuları Belpaş işçi kadrosuna alıp, turnuvada oynatıyor” dedi.

 

Büyükşehir Belediyesi Başkanlık Kupası çeyrek finalinde Belpaş AKM karşısında adil olmayan bir yönetim tarzına kurban gittiklerini belirten Ulaşım Toplu Taşıma Teknik Sorumlusu Hakan Çakmakçı, sessizliğini gazetemize bozdu.

 

Bu dengeyi kim koruyacak?

Büyükşehir Futbol Turnuvası’nda 20 yaş altı ve faal futbolcuların oynaması doğru olmadığını ifade eden Çakmakçı, “Faal adamın oynadığı lig yok mu ki geliyor burada oynuyor. Belpaş AKM, geçici kadroyla alınan aylık ve mevsimlik işçilerle (faal futbolcularla) maç alıyor. Kendimizin böyle imkanı olmadığı için bunlara teslim olmak zorunda kalıyoruz. Genç adamlar… Biz onlar kadar koşamıyoruz. Benim kendi oğlumdan daha küçük faal oyuncularla top oynuyoruz. Bu dengeyi kim koruyacak? Bu maçta bir tatsızlık çıksaydı bunun hesabını kim verecekti? Çocuklar genç olduğu için kafa yaptılar bizle… Bu işlere bir düzen gelmesini istiyoruz. Başka istediğimiz bir şey yok!

 

Bu işleri yapanlar belli!

Birimler arası futbol turnuvasında faal oyuncunun serbest olmasına anlam veremediklerini belirten Çakmakçı, “Belpaş AKM, turnuva başlamadan 2-3 gün önce faal futbolcuları Belpaş işçi kadrosuna alıp, turnuva sonunda ilişiklerini kesiyorlar. Geçtiğimiz yıllarda Tekspor’dan Şahan ve Cihan bu şekilde bu turnuvada oynamıştır. Şahan ve Cihan bizzat kendileri bizlere Belpaş AKM takımında kaçak oynadıklarını söylediler. Turnuva komitesinden, Belpaş AKM takımı oyuncularının ne zaman işe alındıklarını öğrenmek istiyoruz. Bu işin peşini bırakmayacağız. Bu işleri yapanlar belli. Turnuvanın amacının dışına çıkmasına sebep olanların takipçisi olacağız” dedi.

 

Takımlara kulak verilsin

Turnuvanın amacının dışına çıktığını belirten Çakmakçı, “Turnuvanın devam etmesini istiyorlarsa takımların sıkıntılarına kulak verilsin. Yoksa biz seneye bu turnuvaya katılmayalım. Sonucu belli olan turnuvaya niye katılalım. Yaş sınırı ve faal futbolcu oynamadığı zaman, eşit ve çekişmeli maçlar olur. Tartışma olmaz. Herkes birbirine anlayışlı olur. Ama gençler bazı şeyleri algılayamıyor. Kırıcı olabiliyorlar. Adam yorulduktan sonra yaşlı futbolcu alınmaya başlıyor ve ister istemez agresif davranışlar sergiliyor. O çocuklara yazık değil mi?” dedi.

Amacın dışına çıkıldı

Turnuvanın amacının dışına çıktığını belirten Çakmakçı, “Turnuvalarda kramponla oynandığını ilk defa bu turnuvada gördük. Bileklerimize almadığımız darbe kalmadı. Ben turnuvada belediye personeliyle oynamak isterim. Belediye personeliyle oynamadıktan sonra bu turnuvanın ne anlamı var.  Ne kardeşlik oluyor, ne de birimler arasında dostluk… Turnuva komitesi bu olaylara el atmadığı sürece turnuvaya bir daha katılmayı düşünmüyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Kadir Şirin/

 

Yorumlar (0)