banner212

banner211

Futbol Prensi Seçmeleri Sakarya'da

Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve TRT tarafından düzenlenen Futbol Prensi organizasyonu 28 - 29 Ocak 2012 Cumartesi-Pazar günü Erenler Sentetik sahada yapılacak.

Futbol 23.01.2012, 12:21
Futbol Prensi Seçmeleri Sakarya'da
banner218
Gençlik ve Spor Bakanlığı, Türkiye Futbol Federasyonu ve TRT tarafından düzenlenen Futbol Prensi organizasyonu 28 - 29 Ocak 2012 Cumartesi-Pazar günü Erenler Sentetik sahada yapılacak.

 

1996 - 1997 ve 1998 futbolcuların kayıt yaptırarak katılacakları bu önemli organizasyona Türkiye Futbol Federasyonu tarafından görevlendirilen 4 tane antrenör ve Ahmet ÇAKAR katılacak. Cumartesi sabah 08:00 da başlayacak olan organizasyon Pazar günü final gurubu ile sonlandırılacak. Türkiye genelinde tüm illerde yapılan bu büyük organizasyon sonucunda 1 kişi Liverpool alt yapısında eğitim görme şansına sahip olacak.TRT Spor Türk futbolunun en önemli sorunlarından biri olan altyapı konusuna farklı bir bakış getirebilecek çok önemli bir projeyi hayata geçiriyor. Yetenekli gençlerin bulunması, gerekli eğitimin verilip Türk futboluna kazandırılması adına girişimde bulunan TRT Spor, bu amaçla Futbol Prensi Yarışması'nı hayata geçirdi.

Türkiye Radyo Televizyon Kurumu'nun en önemli sosyal sorumluluk projelerinden olan Futbol Prensi Yarışması, TRT Spor kanalında yayınlanacak. 15 ilde yapılacak elemelerin ardından İstanbul'da ki finaller sonrası Türkiye'nin Futbol Prensi seçilecek yetenekli genç 1 yıl boyunca İngiltere'de Liverpool Akademi'de eğitim görecek.

14-16 yaşlarındaki (01.01.1996 ve 31.12.1998 doğumlular) tüm gençlerin ücretsiz katılabileceği Futbol Prensi Yarışması'nda her ilde katılım 1000 gençle sınırlı tutulacak.

Türk ve İngiliz antrenörler tarafından değerlendirilecek olan yarışmacılar ilk eleme gününün sonunda 20 kişiye indirilecek. İkinci gün gerçekleştirilecek çok yönlü antrenmanların ve özel çalışmaların ardından her ilde seçilecek 8 kişi il finallerinde yerli ve yabancı isimlerden oluşan jürinin tercihleri doğrultusunda yarı finallerde kendi ilini temsil edecek 5 kişiden birisi olmaya çalışacak.

8 Kasım tarihinde Konya'da başlayıp 12 Kasım'da Kayseri'de devam eden Futbol Prensi elemeleri sırasıyla Erzurum, Trabzon, Samsun, Ankara, Gaziantep, Adana, Antalya, Denizli, İzmir, Bursa, Sakarya, İstanbul ve Diyarbakır'da gerçekleştirilecek.

Ülkemizin en ücra köşesindeki yetenekli gençlere kariyerleri için eşsiz bir fırsat sunan bu sosyal sorumluluk projesi başından sonuna dek TRT kurumuna yakışır saygın ve seviyeli bir formatta yayınlanacak.

Perşembe geceleri il seçmelerinin banttan, cumartesi geceleri ise 8 kişilik finalistlerin 5 kişiye düşürüleceği il finallerinin naklen yayınlanacağı olan Futbol Prensi programında eski İngiliz futbolcu ve alt yapı direktörü Ian Butterworth ile Oğuz Tonsgir ve Ahmet Çakar jüri üyesi olarak görev yapacaklar.

Yorumlar (0)