banner212

banner211

Geleceğin futbolcuları Sakarya'da buluştu

Türkiye Futbol Federasyonu ile Ülker işbirliğinde 2007 yılından bu yana düzenlenen yaz kamplarının bı yıl yapılacağı 7 şehirden biri olan Sakarya'da eğitim başladı.

Futbol 05.07.2012, 17:25
Geleceğin futbolcuları Sakarya'da buluştu
banner218
Türkiye Futbol Federasyonu ile Ülker işbirliğinde 2007 yılından bu yana düzenlenen yaz kamplarının bı yıl yapılacağı 7 şehirden biri olan Sakarya'da eğitim başladı.

Marmara Bölgesi ve çevre illerinde tespit edilen yetenekli çocuklar Sakarya'daki kampta bir araya geldi. 80 kız ve 80 erkekten oluşan 160 yetenekli çocuk kamp boyunca futbol yeteneklerinin geliştirilmesinin yanı sıra iyi birer sporcu olmaları için görgü eğitimi de alacaklar. Sapanca Kırkpınar'daki ve Kocaeli Derbent'teki uygulama otellerinde konaklayan çocuklar Adapazarı'na gelerek şehri gezdi. Yaz kamplarının bu yılki konseptinde yer alan Polislerle birlikte Çark Caddesinde yürüyen çocuklar daha sonra Kent Park'ta yemek molası verdi.

Futbol Federasyonunun çalışmasıyla ilgili bilgi veren TFF Sakarya Bölge Baş Antrenörü Adem Tandoğan, "Federasyonun yaz etkinliğinde 80 kız, 80 erkek öğrenci kampa katıldı. Erkekler Sakarya'daki uygulama otelinde kızları da Kocaeli Derbent'teki uygulama otelinde ağırlıyoruz. Ülke genelinde 5 bölgede bu organizasyon var. Marmara bölgesi ve çevre illerden tespit edilen yetenekli çocukları burada topladık. 10 günlük kamp sürecinde çocukları eğlendireceğiz. Eğlendirirken de iyi bir sporcu olmayı öğreteceğiz. Sadece futbolla alakalı değil, hal ve hareketleri, davranışları ve tüm görgü kurallarını hocalarımız öğretiyor. Olay sadece futbol değil. Toplam 16 antrenörümüz var. Her 10 çocuktan bir antrenörümüz sorumlu" dedi.

Çocuklarla birlikte şehri gezen Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürü İdris Hoşgör ise, "Futbol Federasyonunun Sakarya'da yaz futbol kampı var. Bu kapsamda bir drama söz konusu olmuş ve bu dramanın içerisinde çevre ve polis var. Biz de futbol okulunun devam ettiği sürece destek olmaya çalışıyoruz" diye konuştu.

17 ilden seçilerek Sakarya'daki kampta buluşan çocuklar da gelecekte iyi birer futbolcu olm ak için kampa katıldıklarını söyleyerek kampta geçirdikleri günleri değerlendirdi.
Sakarya'nın yanı sıra Erzurum, Isparta, Nevşehir, Sinop, Gümüşhane ve Kocaeli açılan yedi futbol köyünde, 12-13 yaş grubundaki çocuklar, hem futbol becerilerini hem de kendilerini geliştiriyor.

Aziz GÜVENER - Kaan GÜMÜŞEL

[gallery]

Yorumlar (0)