Karasu ilçesi , Küçük Karasu  stadındayız." />

banner212

banner211

Gençler Böyle bir sahada oynuyor

Karasu ilçesi , Küçük Karasu  stadındayız.

Futbol 11.10.2012, 16:22
Gençler Böyle bir sahada oynuyor
banner218

Karasu ilçesi , Küçük Karasu  stadındayız. ! daha doğrusu stada girmek üzere asfalttan sola ayrıldık ve bir dakika sonra resmi lig maçlarının oynanan saha’yı göreceğiz.

Keşke görmez olsaydık.

Evet. Biz gittik ve gördük. İstedik ki sizlerde görün ve spor yapmaya çalışan ,yada spor yapmak isteyen Futbolcuları görün. Küçük Karasu sahasında U 15 maçları oynanıyor, önceki haftalarda U 19 maçları oynandı.

Saha’nın sosyal tesisi diyeceğimiz Sporcu ve Hakem soyunma odaları ile kafetarya olarak anılan bina  kara inşaat olarak yarım kalmış, alt katında sporcu soyunma odası diye bir yer ancak sporcular soyunamıyor. Açık havada soyunmak daha güvenli. Tellerden modern askılıklarda var. Hakemler mecburi olarak odaya giriyor ancak her halde hakem olarak böyle bir sahaya geldiklerine bin pişman oluyorlardır.


Buyrun sahaya

Takımlar sahaya çıkacak. Öyle belli bir kapı yok her tarafı açık.sahaya girilen yerde tel örgüler  yok. Öyle modern anlamda kaldırılmış zannetmeyin,kırık kopuk ve yıkık.Neyse sahaya adımını attığınız anda toz ve kum içinde yürüyorsunuz saha tamamen kum zeminli. Bilinen Karasu klasiği.

Takımların kenar yönetimleri nereye nasıl oturacak buda utanç meselesi. Çetin Çal hocayı Resimlerde göreceksiniz. Bu durumu  fazla yazmaya gerek yok. Kale direkleri yıllar önce bir kez boyanmış gibi duruyor , şimdi artık boya ile paslar  birbirine girmiş.

Gelelim saha içi temizliğine. Şu anda hadi yaa. Şimdiye kadar yazılanlar ve resimlere göre saha temiz olabilir mi dediğinizi duyar gibiyim. Aynen öyle zaten .

Kale içlerinde ve etrafta sorumsuzca atılan çöp ve boş pet şişelerden görüntüler var. Bari kapaklarını toplasalar da bir işe yarasın !

Daha fazla uzatmaya gerek yok. İşte U 19 ve U 15 gençlerimizin Futbol oynasınlar,spor yapsınlar diye  çıkarıldıkları ortam.

Peki bu durumun sorumlusu kim. Hemen aklımıza  SASKF, Hüseyin Kama, Ali Arslan gibi isimler gelir. Ancak burada durum sanki başka yöne doğru gidiyor.

Benim şahsi fikrim doğrudan Karasu Belediyesi.Belediye Başkanı Mehmet İspiroğlu ve öteki ilgililer. Burayı hiç görmezler mi, yazıktır günahtır . Kendi spor alanlarını hazır hale getirmezler mi. Çıksın karasu Belediye Başkanı sayın İspiroğlu “ biz böyle şeylere,böyle işlere bakmayız “diye açıklama yapsın. Bizde bilelim, herkeste bilsin.banner220
Yorumlar (0)