banner212

banner211

Graasroots U12 Ligi değerlendirmesi

Graasroots (çimden çıkanlar) adı ile düzenlenen 8-9-10 yaşlarındaki Futbolcuların sahada harikalar yarattığı özel turnuva belleklerde olumlu ve olumsuz görüntüleri ile sona erdi.

Futbol 23.07.2012, 09:11
Graasroots U12 Ligi değerlendirmesi
banner218
Graasroots (çimden çıkanlar) adı ile düzenlenen 8-9-10 yaşlarındaki Futbolcuların sahada harikalar yarattığı özel turnuva belleklerde olumlu ve olumsuz görüntüleri ile sona erdi.

Adapazarıspor miniklerinin Şampiyon olduğu Turnuvanın Sakarya maçlarını düzenleyen TFF Sakarya Bölge Baş antrenörü Adem Tandoğan ve Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan'ı candan kutlamak gerekir. Bir hafta süren mükemmel organazisyonun ardından Tütübünleri her akşam dolduran veli ve izleyiciler bu Turnuvanın aralıklar ile yılda birkaç kez düzenlenmesini istediler.

Turnuvanın güzelliğine olumsuz yansıyan görüntüler ise daha önce belirlenmiş kurallar gereği 2001 doğumlu futbolcuların oynaması lazımken 2000 doğumlu futbolcu oynatan Kulüpler oldu. Yaşı büyük futbolcuları kaçak olarak oynatan Kulüpler kazandıkları maçlarda hükmen yenik sayıldılar, uygulama Adem Tandoğan ve Ali Arslan'a artı not olarak geri döndü.

Turnuvanın satır başları şöyle gelişti.

 • Maçlarda en ufak yaşlı oyuncuyu oynatan Yıldırımspor oldu. Yıldırımspor sahaya 2004 doğumlu  8 yaşındaki Ediz ile Agah'ı sürdü.

 • Sakaryagücüspor kaptanı Berat Kaan Akarsu güzel futbolu ile göze girdi. Berat Kaan'ın lakabı Messi. Arkadaşları maç içinde kendisine messi diye hitap etti.

 • Karasu Aziziyespor takımının Q7 leri en ilginç görüntüyü oluşturdu.Semih ve Emirhan saçlarını Beşiktaşın ünlü Q7 si gibi kestirmişlerdi.

 • Maçlarda sakatlanan miniklere ilk müdahale hemen yapıldı. Neyseki maçlarda üzücü bir olay olmadı.

 • Kemal Pekin miniklere devre arasında taktik verirken su şişelerini dizerek konuştu. Şişeli taktik şekli çok beğenildi.

 • Maçları deneyimli Hakemler yönetti. Devre arasında Hakem Mustafa Öztürk yere oturarak böyle dinlendi.

 • Maçlarda ilginç pozisyonlar oldu. Bazen kıran kırana top alma mücadelesi verildi ,bazende çizgi üzerindeki top'un dışarı çıkıp çıkmadığı tartışıldı.

 • Adapazarıspor şampiyon olurken turnuvanın hayal kırıklığı Fenerbahçe oldu.Zira tartaftarları sarı lacivertlilerden Şampiyonluk bekleniyordu.Grup maçlarında elendiler.

 •  Galatasaray yarı final ve 3-4 maçı oynadı. Ancak Sarı Kırmızılı ekibin sahaya değişik şort,forma ve tozluklar ile çıkması yadırgandı.

 • Kürşat Eken yönetimindeki  Söğütlüspor Fenerbahçeyi 3-1 yendi. Maçtan sonra Söğütlüsporlu minik sonucu böyle gösterdi.

 • Adem Tandoğan ve Tamer İlçaçan miniklerin maçlarını pür dikkat izlediler. Tunuvada en çok yorulanlar ile Saha Komiseri Nedim , Saha bakım uzmanı Nusret ve Futbol İl temsilcisi Ali Arslan oldu.


 

HABER: SUAT BEYENAL

[gallery link="file" orderby="title"]

Yorumlar (0)