Sakarya Bölgesinin yetişdirdiği en iyi hakemlerden biri olan Burhan Uslu ölümünün ikinçi yılında anıldı." />

banner212

banner211

Hakem Duayeni Burhan Uslu anıldı

Sakarya Bölgesinin yetişdirdiği en iyi hakemlerden biri olan Burhan Uslu ölümünün ikinçi yılında anıldı.

Futbol 05.03.2013, 12:43
Hakem Duayeni Burhan Uslu anıldı
banner218

Sakarya Bölgesinin yetişdirdiği en iyi hakemlerden biri olan Burhan Uslu ölümünün ikinçi yılında anıldı.

 

Sakarya Bölgesinde uzun yıllar hakemlik yapan ,hakemlik sonrası yönetiçilikte yapan ,bugünki adı PTT Birinçi lig olan 2 ligte düdük çalma başarısı gösteren ,Türkiye liglerine A.Kadir Aypek ve Reşit Çekerle yardımçı hakem olarak giden Burhan Uslu ,ölümünün ikinçi yılında Nazım Aktürkün hazırlayıp sunduğu Spor Ekstra proğramında anıldı.

SEZEK KATILDI

Burhan Uslunun ölümünün ikinçi yılında yayınlanan Burhan Uslu özel proğramının konuğu Sakaryada ve Türkiyenin bir çok ilinde hakemlik yapan Hüseyin Sezekti. Burhan Uslunun Sakarya hakemliği için neler ifade ettiğini Sakarya hakemliğinin bu günü  ve dünün tartışıldığı proğrama davetli olan Dernek Başkanı Oğuzhan Şenşer  işlerinin yoğunluğu ,yerine göndereceği yönetim kurulu üyesi Ahmet Öztürkün vardiyede olması nedeniyle katılamadığı proğrama eski hakemler telefonle katıldılar.

KIRKLARELİ HAKEMLERİ ARADI

Nazım Aktürkün hazırlayıp sunduğu proğram ilgi görürken çanlı telefon bağlantıları proğrama renk kattı. Özellikle Burhan Usluyu iyi tanıyan Kırklareli bölgesinden Cen Tırpancı ve Metin Karakuşun çanlı telefon bağlantıları sırasında o ildede görev yapan Hüseyin Sezekle geçmişi gündeme taşıyan anılar nostalji dolu dakikaları ekrena taşıdı. Kırlarelinin birinçi lig görmüş hakemlerinden Ülkü Tırpancı geceye katılmak adına telefonlar kitlendiğinden katılamadı ve proğram bitimi arayarak Burhan Uslu adına taziyelerini Nazım Aktürke ulaştırdı.

KİMLER ARADI ?

Hakem derneğinden vede il Hakem kurulundan kimsenin çanlı telefon bağlantısı ile Burhan Usluyu anma proğramına katılmadığı gecede eski hakemler Burhan Uslu adına telefon başındaydı. Eski 2 Lig Hakemi vede Dernek Başkanlarından Muzaffer Sert ,Burhan Uslunun hakemlikte kader birliği yaptığı eski hakemlerden ve eski İl hakem kurulu Başkanlarından Aslan Sabiboğa , Eski Hakemlerden ve il hakem kurulu üyelerinden İlhan Okyar , Eski Dernek Başkanı Şükrü Özkan ve Ulusal Hakemlerden Özgür Aygün Burhan Usluyu anma geçesinde proğrama telefonla katılarak renk veren ,katkı veren insanlar oldular.

 

Yorumlar (1)
hasan gökdemir 10 yıl önce
Allah rahmet eylesin. benim de çok sevdiğim saydığım adam gibi adam diyeceğim ender insanlardandı.
tüm sevdiklerine ve ailesine bir kez daha sabır ve rahmet diliyorum. Nur içinde yat Burhan hocam...