Adapazarıspor – Akyazıspor u-14 futbol müsabakasında Akyazıspor taraftarı K**** D*****  müsabaka hakemi Hasan KÖSEMEN'e küfür ve hakaretlerinden dolayı mahkeme tarafından 7 BİN TL Para cezası ile cezalandırıldı." />

Hakeme Küfrü eden taraftara 7 BİN TL Ceza

Adapazarıspor – Akyazıspor u-14 futbol müsabakasında Akyazıspor taraftarı K**** D*****  müsabaka hakemi Hasan KÖSEMEN'e küfür ve hakaretlerinden dolayı mahkeme tarafından 7 BİN TL Para cezası ile cezalandırıldı.

Futbol 02.03.2013, 14:49
Hakeme Küfrü eden taraftara 7 BİN TL Ceza

Adapazarıspor – Akyazıspor u-14 futbol müsabakasında Akyazıspor taraftarı K**** D*****  müsabaka hakemi Hasan KÖSEMEN'e küfür ve hakaretlerinden dolayı mahkeme tarafından 7 BİN TL Para cezası ile cezalandırıldı.


Konuyla ilgili Sakarya TFFHGD şubesinden yapılan resmi açıklama şöyle

 

Sporun ruhunda Fair-Play, dostluk, eşitlik, centilmenlik, kardeşlik ve adalet olgularının bulunduğunu unutarak hakemlerimize şiddet uygulayan oyunculara ,antrenörlere,yöneticilere ve seyircilere , aynı zamanda Ulusal liderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün sözü olan; bir sporcunun zeki, çevik ve ahlaklı olması gerekliliğini de hatırlatmakta fayda görüyoruz.

Arifiye Halı sahasında oynanan Arifiye Belediyesi futbol turnuvasında  Hacımercan sporlu 2 futbolcunun HİF hakemlerimizden Bahadır BÖLÜKBAŞI na küfür ederek darp girişimde bulunmaları sonucu açılan davada Mahkeme kararı 2 sporcuya ayrı ayrı 3.000 TL para cezası ödemelerine ve 6 ay hapis cezasına ( iyi hallerinden dolayı hapis cezası 5 yıl hiçbir suç işlemezlerse  ertelencektir ) karar vermiştir.

Karaman  sahasında oynanan Adapazarıspor – Akyazıspor u-14 futbol müsabakasında Akyazıspor taraftarı K**** D*****  müsabaka hakemi Dernek Müdürümüz Hasan KÖSEMEN i tehdit ederek sinkaflı küfürler ettiğinden dolayı Mahkeme kararıyla herhangi bir erteleme kararı olmadan 7.000 tl ödeme cezasına çaptırılmıştır.

Futbolun bir paydası ve vazgeçilmez unsuru olan hakemler olarak biz, spor ailesi ile acı ve sevinçlerimizi paylaşmaya özen gösterirken, bu tip olumsuz davranışlar bu güzel anlayışlarımıza ve davranışlarımıza gölge düşürmektedir. Bizler Hakem Camiası olarak onur ve gururumuzu her zaman, her yerde ve her şartlarda koruyacak fikir ve güce sahibiz. Unutulmasın ki, Camiamızın hiç bir ferdi sahipsiz ve yalnız değildir. Hakemlerimizin hakları sosyal ve hukuksal alanda savunulmakla beraber, bu hareketleri yapan kişiler hak ettikleri cezayı mutlaka alacaktır. Kurumumuz bundan önce olduğu gibi bundan sonra da Camiamızın hak ve menfaatlerini korumaya devam edecektir.

Türk futbol Hakem ve Gözlemci Camiasını oluşturan her birey özel bir değerdir. Sporda şiddet ve nefreti körükleyen bu davranışların tekrarlanmaması temennisiyle tüm tarafları dikkatli olmaya davet ediyoruz.

Sahalarda futbolun ana ruhuna yakışmayan çirkin davranışları değil, futbolun güzelliklerini görmek istiyoruz. Her futbol kulübünü ve oyuncularını Fair-Play anlayışı içerisinde mücadele etmeye davet ediyoruz. Devlet memuru statüsündeki hakemlerimize yapılmış olan  bu tarz çirkin davranışları tekrar şiddetle kınıyoruz.

TFFHGD SAKARYA ŞUBESİ YÖNETİM KURULU

Yorumlar (0)