banner212

banner211

Hakemi Protesto için kendi Kalesine Gol attı

Erenler Atatürk spor kompleksi Sentetik Futbol sahasında Sakarya’da şimdiye kadar görülmemiş bir Protesto yapıldı,

Futbol 04.09.2013, 10:43
Hakemi Protesto için kendi Kalesine Gol attı
banner218

Erenler Atatürk spor kompleksi Sentetik  Futbol sahasında Sakarya’da şimdiye kadar görülmemiş bir Protesto yapıldı, Nuriosmaniyespor U 19 takımı Kalecisi Ömer Hakemlerin olumsuz yönetimlerini Protesto etmek için  başlama vuruşundan kendisine atılan Top’u tutup düzelttikten sonra kendi Kalesine Gol attı.


Nasıl Oldu

U 19 Ligi maçı için Nuriosmaniyespor ,Sakaryagücüspor takımları sahaya dizildikten sonra maçın Hakemi başlama düdüğünü çaldı. Başlama vuruşunu Nuriosmaniyespor yaptı ve Onur Top’u santradan kalecisi Ömer’e yolladı. Ömer topu ayağınla düzeltti ve kendi kalesine yolladı.Hakem Gol’ü verdi.


Henüz 5 nci saniyede meydana gelen olay tribünlerdeki az sayıda izleyiciyi, Hakemleri, Maçı izleyen Futbol İl temsilcisi Ali Arslan ile öteki görevlileri şok etti.


Açıklama Başkan’dan geldi

Enterasan olay için açıklama Nuriosmaniyespor Kulübü Başkanı Mustafa Yavuz ve Antrenör Volkan Şahiner’den geldi. Başkan Mustafa Yavuz “Protesto bizim talimatımızla maçlarımızda kötü ve yanlı yönetim gösteren hakemlere karşı yapıldı. Kamu oyunun dikkatini çekmek istedik “ dedi. Mustafa Yavuz şöyle konuştu. “- Hakem Hüseyin Uçar takımımızın Arifiyedoğanspor ile oynadığı maçta bizi adeta doğradı. Maç ta 2-0 yenikken durumu 3-2 ye getirdik. Galibiyet golümüzü son dakikalarda atmıştık. Futbolcularımız Gol sevinci ile Kulübeye Antrenörlerine doğru sevinçle giderken Hakem maçı aniden başlattı ve rakibimiz Futbolcularımızın yerlerinde olmadığı anda  beraberlik Gol’ünü attı, tamamen Hakem hatası olan bu durumda Puan kaybettik ve Play - Off şansımız yok oldu. Bende bu durumu , daha doğrusu Hakemleri Protesto etmek için bu eylemi yaptırdım.”


Volkan Şahiner “ Biz odunmu yetiştiriyoruz”

Nuriosmaniyespor antrenörü Volkan Şahiner konu ile ilgili şöyle konuştu.” Biz çocuklarımızın emeklerini kimseye yedirmeyiz.Hakemler bizim kazanmamızı istemiyor. Hakem o gün beni sahadan attı ve maçın bitiminden sonra kendi kendine Futbolcumuza Kırmızı Kart göstermiş.Bize bile söylemedi. Yani Biz Futbolcu değilde Odun’mu yetiştiriyoruz.Bu durumları Protesto ediyoruz ve bu maç tada 1-0 yenik başlayalım dedik,onun için bu eylem yapıldı”

İlginç Protesto önümüzdeki günlerde Spor kamu oyunda nasıl tepkiler alacak ve ne gibi yaptırımlar uygulanacak merakla bekleniyor.

 

Suat Beyenal

 

 

Yorumlar (2)
mustafa volkan 9 yıl önce
bu kafayla küme düşmek size yakışır .. hakemlerin başka işleri yokta sizin maglup olmanızla ugrasacak.demekki siz hep şike yapmak fikrindesiniz
adalet her zaman 9 yıl önce
yorumu yapan arkadaş sen ne biliyosunda sallıyosun ilk önce kim olduğunu yaz o yorumun altına sonra konuşalım seninle