banner212

banner211

Hendek de her mahalleye bir saha

Hendek Belediye Başkanı Ali İnci her mahalleye bir saha projesi kapmasında çalışmalarını tüm hızıyla devam ediyor.

Futbol 28.07.2012, 12:26
Hendek de her mahalleye bir saha
banner218
Hendek Belediye Başkanı Ali İnci her mahalleye bir saha projesi kapmasında çalışmalarını tüm hızıyla devam ediyor. Fen İşleri ekipleri  Yeşilyurt Mahallesi'ne futbol sahası yapımına başladı.

Hendek Belediyesi Fen İşleri ekipleri Yeşilyurt Mahallesi'ne 8000 metre kare alana semt sahası inşa ediyor. Her mahalleye oyun parkı ve fitness park yapan Hendek Belediyesi, semt sahaları çalışmalarına hız verdi. Daha önce belde olan, 2009 seçimlerinde mahalle olarak Hendek Belediyesi hizmet sınırları içerisine giren Yeşilyurt Mahallesi'ne futbol sahası yapmak için kolları sıvayan Fen İşleri ekipleri futbol sahası yapıyorlar. Alt yapı çalışması biten ve önümüzdeki günlerde faaliyete geçecek olan saha çalışmalarını yerinde inceleyen Başkan İnci, spor alanlarını sadece merkezlere değil Hendek'in her köşesine taşıyarak sporu bir yaşam biçimi haline getirmeyi hedeflediklerini söyledi.

 

"HERKES, SPOR YAPACAK"

İnci, sağlıklı bir geleceğin sağlıklı bir toplumla oluşacağını söyleyerek, "Yurtdışında sporun önemi biliniyor ve insanlar sporu yemek yemek kadar doğal görüyorlar. Fakat biz de maalesef bu kültür yeterince gelişmedi. Sporun önemini yeterince anlatamadık. Halkımızı spor yapma konusunda teşvik etmek için ilçemizin her köşesini spor alanları, yürüyüş alanları ve spor tesisleri ile donatmak için 13 yıldır ciddi bir uğraş içerisindeyiz. Bu süre içerisinde tüm mahallerimize fitness park, dere kenarına yürüyüş alanı (tartan pist), yüzme havuzu kompleksi, basketbol ve voleybol sahaları yaptık. Tesislerimizi saymakla bitirmemiz mümkün değil ama tabii ki yeterli görmüyoruz. Hedefimiz, herkesin spor yaptığı bir Hendek. Bunu da inşallah başaracağız" dedi.

Yorumlar (0)