banner212

banner211

İşte Olgunlar’ın yeni adresi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy noktayı koydu ve turnuvanın yeni adresini açıkladı.

Futbol 19.12.2021, 16:44 Erdem Yıldırım
İşte Olgunlar’ın yeni adresi
banner218

Tribünler: UEFA tarafından ‘Dünya’nın en özel sokak futbolu organizasyonu’ olarak seçilen Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasında bu yıl düzenlenmesi planlanan 32’inci serüven öncesi yaşanan şok sürüyor. Turnuvaya yıllardır ev sahipliği yapan Ticaret Meslek Lisesi Sahasının yıkılmasının ardından yeni bir adres arayışı başlamış ancak bu kez tribünler ve diğer demirbaşlar ortadan kaybolmuştu.

         Açıklama: Işıklandırma sistemleri, anons kulesi, yedek kulübeleri, protokol koltukları ve skorbord gibi demirbaşların ortadan kaybolmasının ardından tribünler ile ilgili bir iddia ortaya atılmıştı. Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünün tribünleri kendi envarterine dahil edip Söğütlü Sahasına monte ettirdiği yönündeki iddialar üzerine ilk açıklama geldi. Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, son 2 yıldır virüs sebebiyle yapılamayan turnuvanın bu yıl kaldığı yerden sürmesi için hazırlandıklarını belirtti ve endişeye gerek olmadığını söyledi.

         Yeni saha: ‘Geleneksel Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasını hep birlikte yaşatacağız” diyen Özsoy; “Dünya’nın tanıdığı böylesine güzel bir organizasyona sahip çıkmak hepimizin borcu. Turnuvamızı, Sakarya Atatürk Stadımızın yanında yeni yaptığımız Tesislerde düzenlemeyi planlıyoruz. Turnuvamız, daha önce olduğu gibi yine yaz akşamlarımızın değişmezi olmaya devam edecek” ifadelerini kullandı. Turnuvanın daha önce olduğu gibi bu yıl da Haziran ayında düzenlenmesi bekleniyor.

Yorumlar (0)