Resmi U 19 lig maçları oynandı, özellikle Arifiye ilçesi başta olmak üzere onlarca takım antreman yapıyor, hazırlık maçları yapıyor ,ancak  aylar önce yapımı başlanan ve bitti görünümünde olan sosyal tesis bir türlü hizmete girmiyor." />

banner212

banner211

Kalaycı sahası hizmete girdi

Resmi U 19 lig maçları oynandı, özellikle Arifiye ilçesi başta olmak üzere onlarca takım antreman yapıyor, hazırlık maçları yapıyor ,ancak  aylar önce yapımı başlanan ve bitti görünümünde olan sosyal tesis bir türlü hizmete girmiyor.

Futbol 27.09.2012, 13:13
Kalaycı sahası hizmete girdi
banner218

Resmi U 19 lig maçları oynandı, özellikle Arifiye ilçesi başta olmak üzere onlarca takım antreman yapıyor, hazırlık maçları yapıyor ,ancak  aylar önce yapımı başlanan ve bitti görünümünde olan sosyal tesis bir türlü hizmete girmiyor.


Aksama varmı?

Kalaycı sentetik sahasını Gençlik ve Spor bakanlığı yaptırdı. Zemin sentetik olarak tamamlandı ,ışıklandırma  yapıldı,yedek kulübeleri tamamlandı.Sahanın başlaması ile değilde bitimine yakın zamanda Arifiye Belediye başkanlığı içinde sporcu ve hakem soyunma odaları ile üst katında kafeterya olacağı belirtilen sosyal tesise geçte olsa başladı.Ancak sahanın biti ve maçların başlaması sosyal tesis için yetiştirilme çabası vermedi. Aradan aylar geçti U 19 lar lig maçları bitti,U 15 ligi başladı 2 katlı olan sosyal tesiste dışarıdan bakışla bitti görüntüsüne geldi fakat kesin teslimat olarak halen teslim alınmadı. Sahada tribün de yok , izleyiciler yerlere oturarak maç izliyor ancak yağışlı havalarda ne olur bilinmez.


Açılmadan dökülmeye başladı

Tesiste futbolcu soyunma odaları ve hakem odası emaneten kullanılıyor.Özellikle hakem odasında bir çok eksiklik var. Diğer deyimle iç tarafı tefriş edilmemiş. Sporcu soyunma odaları daha derli toplu, binanın üst katı ise kapalı ve ne olacağı şimdilik meçhul. Teslim alınmadığı için telefon ve internet hizmeti yok. Tesisin hakem odaları girişinde duvar üstü mermerler ufak bir dokunma ile kırılıyor. Önceki gün Arifiye Belediye başkan yardımcısı tesise kontrola gidince bu durumu görmüş mermeri ufak bir dokunuşla yerinden sökmüş. Belirtildiğine göre mermerlerin iyi yapılmadığı gerekçesi ile yere vurarak kırmış görenlerin anlatması bu şekilde.Zaten sahada oynanan U 15 maçı devam derken bina müteahhidinin mermerler konusunda çalışması devam ediyordu.


Ne zaman teslim alınacak

Kalaycı sahasına maçlara giden spor severler Arifiye Belediye başkanı İsmail Karakullukçu'ya  çağrıda bulunarak sosyal tesisin bir an önce hizmete açılmasını istediler. Bu hafta sonu başlayacak süper amatör lig maçlarının da bu sahada oynanacağı göz önüne alınırsa sosyal tesisin bir önce hizmete açılması gerekiyor.

Yorumlar (0)