banner212

banner211

Kuzey Turnuvasında sorunlar çözüldü

Geçtiğimiz Perşembe günü meydana gelen olayların ardından çeşitli spekülasyonlar ortaya çıkması üzerinde 3. Geleneksel Kuzey Futbol Turnuvası Komitesi ve bir üst tura yükselen takımların temsilcileri bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı.

Futbol 29.07.2013, 14:25
Kuzey Turnuvasında sorunlar çözüldü
banner218

Geçtiğimiz Perşembe günü meydana gelen olayların ardından çeşitli spekülasyonlar ortaya çıkması üzerinde 3. Geleneksel Kuzey Futbol Turnuvası Komitesi ve bir üst tura yükselen takımların temsilcileri bir araya gelerek bir basın açıklaması yaptı. Açıklamada turnuvanın devamında bir sorun olmadığı vurgulandı.

 

Toplantı düzenlendi

Karasu’da düzenlenen toplantıya Karasu Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Kemal Ataç, Kuyumcullu Köyü Muhtarı Mustafa Çalık, Kuyumculluspor Başkanı Bilal Aydın, Kabakoz Gençlik Başkanı Zekeriya Durmaz, Akkumspor Temsilcisi Adem Keskin, Komite Başkan Münir Ali Kara ve Komite Üyesi Murat Işık katıldı.

Basın açıklaması

Turnuvada yaşanan olaylar ve sonrasındaki gelişmelerle ilgili bir basın açıklaması yapan Komite Başkanı Münir Ali Kara yaşanan olayların turnuvanın geleceğini etkilemeyeceğini ve organizasyonun başladığı gibi sonuna kadar coşku ile devam edeceğini söyledi. Kara açıklamasında, “Bu tip olaylar her organizasyonda meydana gelebilir. Bize düşen Karasu ve Kocaali’ye yakışır bir şekilde bu organizasyonu tamamlamaktır. Bunun için de elimizden geleni yapacağımızdan kimsenin şüphesi olmasın” dedi.

Devam kararı

Turnuvaya 16 takımın katıldığını hatırlatan Kara, “Bu Turnuvada 16 takım mücadele ediyor. Hoca ve oyuncuları toplam 208 kişi bu turnuva sayesinde spor yapıyor. Bu kadar kişiye lisans çıkarıldı. Ayrıca her gece en az 300 kişi turnuvadaki müsabakaları izlemek için saha kenarındaki yerini alıyor. Saha kenarına gelemeyen birçok sporsever turnuvayı basından takip etmeye gayret ediyor. Bizim yaşanan bir münferit olaydan sonra bu kadar kişiye haksızlık etme hakkımız olamaz. Bunun için turnuvaya ara vermeme kararı aldık” dedi.

Münferit olay

Kara, “Biz bu yıl üçüncüsünü düzenlediğimiz organizasyonda hiçbir kavga ve tartışmaya mahal vermedik. Başımıza gelen ilk münferit olay bizi etkilemedi dersek de yalan olur. Şu kadarını söyleyeyim, biz ramazan akşamlarında hoş bir organizasyon yapıyoruz. Bir şey büyüdüğünde sorunlar da beraberinde gelebilir. Ancak biz yaşanan münferit olayı genele yaymayacağız. Olayın sorumluları zaten hatalarını kabul etti ve komite tarafından gerekli kararlar alındı. Bundan sonra bu tip olayların yaşanmaması adına da gerekli önlemler alındı” dedi.

Heyecan sürecek

Turnuvada bundan sonra çok daha heyecanlı günler yaşanacağını da sözlerine ekleyen Kara, “Turnuva bundan sonra daha da heyecanlı bir hal alacak. İlk grup maçları tamamlandı. Bugünden itibaren yarı finale yükselme grup mücadelesi başlıyor. İddialı takımlar bir üst gruba yükseldi. Bu da turnuvadaki maçların izlenirliğini artıracaktır. Tüm sporseverleri her akşam iftar sonrasında Kuyumcullu’ya bekliyoruz. Sporun barış, kardeşlik olduğunu göstermek için elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.

MUSTAFA GÜL

banner220
Yorumlar (0)