banner212

banner211

Liseler arası Futbolda yarı final heyecanı başladı

LİSELER'DE YARI FİNAL BAŞLADI

Sakarya Liseli Gençler futbol müsabakalarının ikinci etabı olan yarı final müsabakaları bugün Erenler Sentetik Çim sahada oynanan iki karşılaşma ile başladı.

Futbol 24.02.2012, 17:18
Liseler arası Futbolda yarı final heyecanı başladı
banner218
LİSELER'DE YARI FİNAL BAŞLADI

Sakarya Liseli Gençler futbol müsabakalarının ikinci etabı olan yarı final müsabakaları bugün Erenler Sentetik Çim sahada oynanan iki karşılaşma ile başladı. 4 Mart'a kadar devam edecek olan müsabakalar sonunda 5 Mart'ta final karşılaşmaları oynanacak ve 6 Mart'ta ise galip gelen takımlar final, mağluplar da 3.lük-4.lük müsabakaları oynayacaklar.

 

HABER&FOTO: SIRRI ŞANLI

 

MAÇLARDA CENTİLMENLİK ÖN PLANDA

Daha önce belirlenen şablona göre guruplarında birinci olan takımların 4 guruba ayrıldığı takımlar guruplarında bulunan takımlarla iki maç oynayacak ve bu maçlar sonunda 1. olan takımlar final gurubuna kalacaklar. Dün başlayan maçlarda centilmenliğin hakim olduğu gözlerden kaçmadı. Sporcular birbirlerine olağanüstü hoşgörülü davranırken takımların sorumluları öğretmen antrenörler ise örnek olmaya çalışıyorlar.

 

PAMUKOVA'NIN HARUN'U YETTİ 3-2

Dün sabah Erenler sentetik çim sahada oynanan ilk maçta Milli Piyango EML ile Geyve gurubu birincisi Pamukova Lisesi karşı karşıya geldiler. Baştan sona kadar çekişmeli geçen maçta önce Pamukova, acrkasından Milli Piyango attılar ama sonunda ipi göğüsleyen 3-2'lik sonuçla Pamukova Lisesi oldu. Bilhassa ikinci yarısı nefesleri kesen bir çekişmeye sahne oldu. Pamukova Lisesi futbolcusu Harun hatrick yaparak takımını sırtlayan futbolcu oldu.

 

Stad : Erenler sentetik Saha

Hakemler : Aykut Soy*** Fatih Altuntaş*** H. Bayram Akar***

Milli Piyango E.M.L : Samet** Emrah** ( Hamdi*** ) Erhan** Oğuzhan** Melih*** Murat** Serhat*** Ertuğrul** Tugay*** Mücahit** ( R. Ali** )

Antrenör : Mehmet Yıldız

Pamukova Lisesi : Murat*** Yasin** Ahmet Enes** ( Emre*** ) Abdullah** Furkan*** M. Ali*** Mahsun*** Doğancan/// Harun**** Emre*** Burak**

Antrenör : Hüseyin Çeroğlu


Goller : Dk. 13-45-63 Harun ( Pamukova Lisesi ) Dk. Hamdi pehaltıdan Dk. 58 Serhat ( Milli Piyango EML )

 


ALİ DİLMEN ANADOLU PENALTIYLA 2-1

 

Erenler sentetik çim sahada oynanan ikinci maçta Ali Dilmen Anadolu Lisesi berabere giden maçın son dakikalarında bulduğu penaltı golü ile günün kazanan tarafı oldu.

Maçın ilk yarısında başa baş bir mücadele vardı ve taraflar birbirlerine üstünlük kuramadılar ve ilk yarı golsüz sonuçlandı 0-0

 

İKİNCİ YARI VE GOLLER

Maçın ikinci yarısında her iki takım da birbirlerinin üzerine gitmeye başlayınca goller de gelmeye başladı. Nitekim 43. Dakikada Karasu EML ceza alanı önünde meydana gelen bir karambolde Atilla Atasoy Ali Dilmen Anarolu Lisesini 1-0 öne geçiren golü attı. Bu gole Karasu EML 56. Dakikada Ensar'ın golüyle cevap verdi. Karasu ataklarını sıklaştırırken savunmada açık vermeye başladı. Böyle bir pozisyonda Karasu EML ceza alanı içerisinde gelen bir topa elle oynama yapılınca verilen penaltı atışını Kaptan Atilla ters köşeye atarak Ali Dilmen Anadolu Lisesi'ni tekrar 2-1 öne geçiridi. Geride kalan dakikalarda başka gol olmayınca maç 2-1 Ali Dilmen Anadolu Lisesi'nin galibiyeti ile sona erdi.

 

Stad : Erenler Sentetik Çim Saha

Hakemler : Fatih Altuntaş*** Aykut Soy*** H. Bayram Akar***

Ali Dilmen Anadolu Lisesi : Mesut** Engin** ( Emirhan** ) Bünyamin** Furkan Anıl*** Bilal** Furkan Aydın*** Süha*** Eyüp*** Mehmet Sami ** ( Semih*** ) Atilla*** Burak**

Antrenör : Özer Ersoy

Karasu E.M.L : Recep Ali*** Metin** Hasan** Ensar*** Hamza*** Ali*** Emrah** ( Yusuf** ) ( Enes** ) Bedirhan** ( Uğur** ) Ahmet*** Tolgahan *** Mehmet***

Antrenör : Hüsnü Uzun

Goller : Dk.43-62 Penaltıdan Atilla ( Ali Dilmen And. ) Dk. 56 Ensar ( Karasu EML )

[gallery link="file" orderby="title"]

banner220
Yorumlar (0)