Basında bomba gibi düşen “ Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Kurullarını dolandırıcılıkla suçladı “ haberi üzerine haklarında yazılanlara açıklık getirmek üzere Sakarya Futbol il Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Alemdar bir açıklama yaptı." />

Mehmet Alemdar;'Sakarya İHK'de Sorun yok'

Basında bomba gibi düşen “ Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Kurullarını dolandırıcılıkla suçladı “ haberi üzerine haklarında yazılanlara açıklık getirmek üzere Sakarya Futbol il Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Alemdar bir açıklama yaptı.

Futbol 09.04.2013, 16:06
Mehmet Alemdar;'Sakarya İHK'de Sorun yok'

Basında bomba gibi düşen “ Türkiye Futbol Federasyonu İl Hakem Kurullarını dolandırıcılıkla suçladı “ haberi üzerine haklarında yazılanlara açıklık getirmek üzere Sakarya Futbol il Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Alemdar bir açıklama yaptı.

 

Kendisi ile birebir görüşme yapan Spor Editörümüz Sırrı Şanlı’ya açıklamalarda bulunan Mehmet Alemdar bu gibi iddiaların bazı kişilerce sık sık ortaya atıldığını ancak bugüne kadar istediklerini bir türlü alamadıklarını söyledi.

 

Basında yer alan haberlerin kendilerini bağlamadığını söyleyen Alemdar “ bu anlatılanlar eski bir olay ile ilgili. Bahsi geçen sezonda İl Hakem Kurulu olarak atama ile göreve gelmiştik. Bordro işlerini bilgisayar sistemi ile Aydın Girdap isimli bir arkadaş yapmakta idi. Sistemde meydana gelen bir anlaşılmazlık sebebiyle bazı yanlışlar yapılmış. Ancak bu yanlışlıkları bizzat bizler Türkiye Futbol Federasyonu’na bildirmiş idik. Yeni geldiğimiz için mevzuatı tamamen bilmediğimizden yanlışlık gelen müfettiş tesbitleri ile düzeltilmiş ve meydana gelen 10.000 TL’lik fazla ödeme Türkiye Futbol Federasyonu’na iade edilmişti. Daha sonraları Türkiye Futbol Federasyonu mevcut bulunan Türkiye Futbol Federasyonu Bölge Müdürlüklerinde seminer vererek bu işlerin nasıl yapılacağını anlattı ve o günden bu yana ödeme işlerini kendim bizzat yapmaktayım ve herhangi bir yanlışlık meydana gelmiyor.

 

O günlerdeki anlaşmazlığın eseri meydana gelen çelişkili durum halledilmiş ve bu işlem bizzat Türkiye Futbol Federasyonu Sakarya Bölge Müdürü Ferruh Sezgin’in de imzasını taşımaktadır. Bugün için bir problem olmadığı gibi diğer illerle birlikte yürütülen eski hesapların içerisine bizim ilimiz de yapılan sürekli şikayetler neticesinde dillendirilmiştir. Bizim verilmeyecek en ufak bir hesabımız yoktur. “ Diye konuştu.

 

Yorumlar (6)
çetin cokap 11 yıl önce
mehmet alemdar; sen hesabı yandaşlarına değil yüce türk adaletine verceksin..ozaman SAKARYADA SORUN YOK diyebilecekmisin.bi insan bu kadar
ZekiSarı 11 yıl önce
Biz bunları zaten biliyorduk Sırrı hocam.Bu olay eski ve yanlışlıkla olmuş bir olaydır.Seçim mi var yoksa yakınlarda Hakem camiasında nedir gene mikserler iş başında.Kedi uzanamadığı ciğer hesabı.
antialemdar 11 yıl önce
bankada çalışan bir memur, 1 kuruş parayı, hele hele olmayan bir parayı zimmetine geçirse yada bir yanlışlık yapılsa, sonrada yakalanıp o parayı iade etse,"yanlışlık olmuş" mu denir yoksa tutuklanırmı?federasyondan parayı al, ye, sonrada ötü kutarmak için aylarsonra 10 bin TL topla ve iade et.almasaydın o zaman o parayı.bu maçlar oynanmadı deseydin.neden demedin zamanında.bu resmen bir suçtur.
ZekiSarı 11 yıl önce
Yüce Türk adaletine bakarmısınız 2 senedir Mehmet Alemdara birşey yapamıyor.Ya siz ne kadar örümcek kafalısınız.İHK ne kadar fosil varsa ayıklamıştır.Helal olsun.Klasman olamayan sahada durmayı bilmeyen hakaemler önce hakem olun sonra Mehmetle uğraşın.A.Kadir Aypek Sakaryanın duayenidir örümcek kafalılar.
sarımısn karamısın nesin 11 yıl önce
zeki fosili.sen ne olduğunu biliyonmu yoksa sen de o paraları zimmetine geçirenlerdenmisin.merak etme seni de bulur.kanal54.com.tr'yi tıkla.sonra programlar bölümünde hasan gökdemir'in yer aldığı spor 54'ün 9 nisan tarihli en son programını tıkla.3.ve son bölümünü izle.bak neler olmuş gör.yalakalığı bırak.adam ol adam.ama az kaldı.hepiniz formatlanacaksınız.
ZekiSarı 11 yıl önce
Ya ne kadar cahilsin arkadaşım ya.Gel seninle iddiaya girelim İHK mu ayakta kalacak yoksa senin gibi fosil hakemlermi.Ortada para falan yok kafana takma boş zamanlarında bol bol maç izle hakem kitabını oku rahatlarsın