banner212

banner211

Mehmet Ali Aydınlar: UEFA ikiyüzlü

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı'ndan istifa eden Mehmet Ali Aydınlar, dün yapılan yönetim kurulu toplantısında göreve devam etme kararı almalarının ardından ani bir kararla istifa etmesinin perde arkasını yaptığı yazılı açıklamayla anlattı.

Futbol 01.02.2012, 09:59
Mehmet Ali Aydınlar: UEFA ikiyüzlü
banner218
Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Başkanlığı'ndan istifa eden Mehmet Ali Aydınlar, dün yapılan yönetim kurulu toplantısında göreve devam etme kararı almalarının ardından ani bir kararla istifa etmesinin perde arkasını yaptığı yazılı açıklamayla anlattı.

Akşam gazetesi  genel yayın yönetmeni İsmail Küçükkaya'ya konuşan Mehmet Ali Aydınlar çarpıcı açıklamalarda bulundu.
İşte M.Ali Aydınlar'ın o açıklamaları…

'Biliyorsun kararlıydım. Toplantıya da istifa etmek üzere gitmiştim. Ancak 17 kulübün tamamı destek verince yönetimden arkadaşlar da arkamda durunca 'Kaos büyümesin' diye devam kararı verdim.'

KÜFÜRDEN FARKI YOK


AYDINLAR 'Peki 24 saatte ne oldu?' soruma da şu yanıtı verdi:
'Dört bir taraftan tebrik telefonları gelmişti. Ancak akşam bir TV programına bakıyordum. (Başkan burada isim isim bazı spor yorumcularından bahsetti) Nerede ise küfür ediyorlardı. Eşim de dayanamadı. Sonra bir arkadaşım SMS attı.

UEFA'YA NASIL GÜVENEYİM


Bir televizyon programındaki avukat Kısmet Erkiner'in açıklamalarına baktım. Çok şaşırdım. Hemen hukukçuları aradım. Bu belge nedir diye? 'Evet, doğru' dediler. 'Sabah erkenden bu belgeyi bana göndereceksiniz' dedim. Baktık, öyle... Burada ikiyüzlülüğü UEFA yapmış. Ben nasıl güveneceğim UEFA'ya!'

TAŞ GİBİ ARKAMDALAR


Ardından Aydınlar'a 'Federasyon yönetimindeki arkadaşlarınızın da ihmali var mı?' diyerek iddiaların perde arkasını hatırlattım... O da çok net bir ifadeyle 'Kesinlikle yok. Hepsi taş gibi arkamda durdular.

Tam bu noktada Aydınlar'a Ali Koç ile avukat Emin Özkurt'un basın toplantısını ve 'UEFA blöf yaptı, TFF yedi' sözlerini anımsatıp, bu belgeden bahsettiklerini ve nasıl olup olayı bilmediğini sordum...

ASLA GERİ DÖNMEM!..


'Yok yok, aynı şey değil. Bu belge bambaşka ve çok net. Zaten bunu Lütfi de (Arıboğan) bilmiyordu.'

Başkan yorulmuş ve hak etmediği suçlamalara maruz kalmıştı. Bugün itibariyle 15 gün tatile gideceğini söyledi. Sorularım devam etti.

Trabzonspor Başkanı Sadri Şener, Aydınlar'ın ikna edilip devam etmesi gerektiğini söylemişti. Aydınlar buna 'Ben artık kesinlikle yokum' diyerek kapıları kapattı.

BAŞBAKAN BİLMİYOR


Bir notu da son söz olarak kendisi eklemek istedi. Başbakan'ı en son Akşam'da bizim yazdığımız gibi Malezyalı ortakları ile birlikte gördüğünü ama son 2 gündür ne yüz yüze ne de telefonla görüşmediklerini özellikle vurguladı... 'Bu süreçte Başbakan beni hep destekledi. Onun güvenini hep arkamda hissettim' diye sözlerini noktaladı.

Telefonu kapatmadan önce M.Ali Aydınlar'a Aziz Yıldırım'la Metris'te yaptığım görüşmeden bahsedip, Şişli Etfal Hastanesi'ndeki o diyaloğu da sordum... Aydınlar 'Aziz Bey tam olarak bana 'Bunlardan bir şey çıkmaz' dedi. Ama ben ona onun size aktardığı gibi bir şey söylemedim' yanıtını verdi...

banner220
Yorumlar (0)