banner212

banner211

Mehmet uslu’ya sevgi seli

Torku konyaspor’un çiçeği burnunda futbolcusu Mehmet uslu’ya sapanca’da sevgi seli

Futbol 29.06.2013, 14:01
Mehmet uslu’ya sevgi seli
banner218

 

Sakarya Büyükşehir Belediyesi ve Sapanca Belediyesi tarafından düzenlenen Yaz Okulları programına misafir sporcu olarak katılan başarılı futbolcu Mehmet Uslu öğrencilerin sorduğu sorulara samimi cevaplar verdi.

 

Geçtiğimiz günlerde Süper Lig’in yeni takımlarından Torku Konyaspor’a transfer olan Mehmet Uslu, Sapanca Atatürk stadında yaz spor okulları için düzenlenen program da öğrenciler ile bir araya geldi.

 

Atatürk stadında düzenlenen program açılışında konuşan Yaz Okulları futbol Teknik Direktörü Bayram Ay, “Mehmet, lisansı Sapancaspor’dan çıkıp Sakaryaspor’da gönderdiğimiz futbolcularımızdan biri. Daha sonra Kartalspor şimdi ise Torku Konyaspor’da forma giyecek. Sebat etmesini bileceksiniz. Mehmet Uslu kardeşim, öğrencim sebat etti, sebat etti buralara kadar geldi. Artık göğsümüzü kabartan bir futbolcu oldu” dedi.

 

Programda daha sonra söz alan Mehmet Uslu başaranın çok çalışmak ve disiplinli olmaktan geçtiğini belirtti. Uslu, “Bu kadar kalabalık bir öğrenci grubunu görünce gerçekten heyecanlandım. Bayram ve Hasan hocalarımı geçen senede ziyaret etmiştim ancak şuan çok daha fazla heyecanlayım. Bende aynen sizler gibi bu şekilde yetiştim. Bu sahada futbol oynadım. Bayram Ay ilk hocam Hasan Kösemen ise genç takımda ilk kaptanımdı. O günlerde beraber oynadım bugün ise sizleri bu şekilde ziyaret etmek nasip oldu. Hocalarımı beni onurlandırdıkları için teşekkür ediyorum. Sizlere bir futbolcu bir ağabey olarak şunları söylemek istiyorum. Az önce hocalarımın da söylediği gibi bu iş disiplinden geçiyor.  Çok çalışacak disiplinli olacaksınız. Beslenmenize ve uykunuza dikkat edeceksiniz. Sevdiğiniz işi en iyi şekilde yapacaksınız. O zaman istediğiniz yerlere gelmeniz emin olun imkansız değil” diye konuştu.

 

Programda daha sonra spor okulu öğrencileri tarafından Mehmet Uslu’ya sorular yöneltildi.

İşte o sorular ve Uslu’nun cevapları:

“HANGİ TAKIMLISINIZ”

Uslu, “Spor okulu öğrencilerinden gelen ‘hangi takımlısınız’ sorusuna, “Nerede ekmek yiyorsam oralıyım” cevabını verdi.

 

“HAYATIMDA ÜÇ KEZ KENDİ KALEME GOL ATTIM ÜÇÜ DE KONYASPOR İLE OYNADIĞIMIZ KARŞILAŞMALARDI”

Uslu’ya öğrenciler tarafından yöneltilen diğer bir soru ise “İlk golünüzü kime attınız” oldu. Uslu’nun verdiği cevap ise ilginç bir rastlantıyı ortaya çıkardı. Öğrencinin sorusuna tüm samimiyeti ile cevap veren Uslu, “Benim profesyonel futbol hayatımda ilk golüm Sakaryaspor forması giydiğim sezon Konyasporspor karşılaşmasında kendi kaleme attığım goldü. Şimdi’de Konyasapor’a transfer oldu. Zaten şöyle bir istatistik var. Profesyonel futbol hayatım boyunca üç kez kendi kaleme gol attım üçü de Konyaspor ile oynadığımız karşılaşmalardı” dedi.

 

“FUTBOL OYNAMAMA KARŞI ÇIKAN EN BAŞTA ANNEM OLDU”

Uslu, öğrenciler tarafından kendine yöneltilen “Futbol oynamanıza karşı çıkan odlumu” sorusuna, “Karşı çıkan ilk isim annemdi” cevabını verdi. Uslu, “Annem futbolcu olmama çok karşı çıktı. Hep okumamı istedi. Lise’de derslerimde çok iyiydi öğretmenlerimin tercihi de hep o yönde oldu. Daha öncede söylediğim gibi insan sevdiği mutlu olduğu işi yapmalı bende öyle yaptım. O yüzden de kim karşı çıkarsa çıksın futbol olmak istedim Allah’ta bana bunu nasip etti” diye konuştu.

 

“FUTBOL HAYATIMDA EN ÇOK SEVİNDİĞİM ANLA EN ÜZÜLDÜĞÜM ANI AYNI ZAMANDA YAŞADIM”

Futbol hayatında en sevindiği anı soran bir öğrenciye Uslu’nun cevabı “En çok sevindiğim anla en üzüldüğüm anı aynı zamanda yaşadım” oldu.  Uslu o anı şöyle anlattı:

“Yaklaşık 5 yıl önce Süper Lig’de ilk profesyonel maçım Konyaspor maçıydı. Maça çıkarken inanılmaz bir heyecan vardı. İnanılmaz bir mutluluğum vardı. Ama aynı maçta hem kendi kaleme gol attım hem de uzun süreli bir sakatlık geçirdim”

 

Programda sorular sonrası Sapanca Yaz Okulları adına Mehmet Uslu’ya teşekkür plaketi takdim edildi. Öğrenci ve ailelerin yoğun ilgisi ile karşılaşan Uslu. Uzun öğrencilerin formalarını imzaladı. Program toplu fotoğraf çektirilmesinin ardından sona erdi.


banner220
Yorumlar (0)