Sakarya Anadolu Lisesi Veda Maçı

Sakarya Anadolu Lisesi Öğretmenleri ile son sınıf öğrencilerinin geleneksel Veda maçı Serdivan Hüseyin Ersin stadında yapıldı maç sonrasında Okul bahçesinde Mangal partisi düzenlendi.

Futbol 03.05.2013, 15:39
Sakarya Anadolu Lisesi Veda Maçı

Sakarya Anadolu Lisesi  Öğretmenleri ile son sınıf öğrencilerinin geleneksel Veda maçı Serdivan Hüseyin Ersin stadında yapıldı maç sonrasında Okul bahçesinde  Mangal partisi düzenlendi. Programı Sakarya Anadolu Lisesi  beden eğitimi öğretmeni İlhan Sütlü organize etti.


Hey  yıl geleneksel olarak yapılan Öğretmenler ile son sınıf öğrencileri arasındaki “ Veda” maçı İl Milli eğitim Müdürü Yavuz Sandıkçı’nın başlama vuruşunu yapması ile başladı.


Başlama vuruşunu yaparken Top’ile iki hareket yaparak alkış alan  ve  “Ben öğrencileri tutuyorum, Top’u onların tarafına atacağım” diyen Milli Eğitim müdürü Yavuz Sandıkçı’ ya Sakarya Anadolu Lisesi Müdürü Yaşar Kule çiçek buketi ve Okul’un Flama bayrağını armağan etti.Okul Müdürü Yaşar Kule Veda maçını izlemeye gelen Serdivan İlçe Kaymakamı Ramazan şahin ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Ali Dere’ye çiçek ve Flama armağan etti.

Maç 11 -11 oyuncu ile  devam ederken bir anda 2-0 geri düşen öğretmenler  kendi deyimleri ile “kimseye çaktırmadan” yedekleri de oyuna sokarak 16 kişi oldular ve durum 2-2 ye geldi. Öğrenciler 3-2 galip oynarlarken bu defa “nereden çıktı bu Penaltı “ denilen bir pozisyondan sonra , büyük şakalaşma ve neşeli bir ortamda durum 3-3 oldu. Skoru fırsat bilen Hakem maçı bitirince  hopörler’lerden gelen oyun havaları eşliğinde öğretmenler ve öğrenciler oyun havaları oynadılar, halaylar çektiler ve  gönüllerinde eğlendiler.

Staddaki program sona erince  Lise bahçesinde açık büfe  Mangal partisi verildi.  Özel hazırlanan ızgarada  kilolarca Kasap köftesi pişirildi ve ikram edildi.

Suat Beyenal

Yorumlar (0)