Sakarya'daki hakem skandalında son gelişme

Geçen hafta içerisinde kamuoyuna büyük bir yüz kızartıcı olay gibi gösterilerek basının ilgi odağı haline getirilen İl Hakem Kurulu’nun Adliye Sarayı macerası Pazartesi günü saat 14.30 Sularında resmen sona erdi.

Futbol 09.10.2013, 16:15
Sakarya'daki hakem skandalında son gelişme

Geçen hafta içerisinde kamuoyuna büyük bir yüz kızartıcı olay gibi gösterilerek basının ilgi odağı haline getirilen İl Hakem Kurulu’nun Adliye Sarayı macerası Pazartesi günü  saat 14.30 Sularında resmen sona erdi.

 

SAVCILIK İTİRAZI REDDEDİLDİ

Daha önce nöbetçi mahkeme  hakimi tarafından serbest bırakılan İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Alemdar ile 2-010-2011 Döneminde kurulunda yer alan 5 Kişinin serbest bırakılmasına savcının itirazı gündeme geldi. Usulü göre davaya bir daha bakan mahkeme Pazartesi günü  öğleden sonra yaptığı duruşma sonunda  savcının itirazının reddine ve dosyanın ilgili kişilere iadesine karar verdi ve adları belirtilerek basına malzeme edilen 5 Kişi serbest kaldılar.İl  Hakem kurulu Başkanı  Mehmet Alemdar verilen kararla ilgili olarak Adapazarı Akşam Haberleri Gazetesine  kısa bir açıklama yaparak, gerekçeli kararın alınmasından sonra bir basın toplantısı yaparak konuyu etraflıca kamuoyu ile paylaşacaklarını söyledi.

 

Yorumlar (3)
adalet 11 yıl önce
kamuoyunu yanlış bilgilendirmeyelim ihk savcılık tarafından tutuklu yargılanma talebini mahkeme reddetti. normalde dava devam ediyor. iki dakikada kamuoyuna suçlu yada suçsuz olarak lanse etmeniz yanlış ortada bilerek yada bilmeyerek de olsa bir suç var. kimse ben yanlış yaptım kusura bakmayın dediğinde suçsuz olmuyor. varsa bir suç sonunda çıkacaktır. bu buzdağının görünen kısmı bunun altıda var
kanka 11 yıl önce
boşverin onuda adam bide suçsuz gibi çıkıp gazeteye açıklama yapmış. insan bu tür olaylara adım karıştı diye utanır sıkılır. oğuz sarvan açıklama yapmış yanlış yapan arkadaş görevinden istifa etti diye peki başkan SIFATIYLA m. alemdar o evrakların altına imza atmamışmı onları kontrol etmemiş mi. resmi evrakta kimin imzası varsa oda suçludur yazık be başkan milleti yanlış bilgilendirme
yalan 11 yıl önce
ooooooooooo yalana bak kim haberi yazmışsa eksik yazmış sakarya ya selam bu işlere devam esas haberleri admalar yazmış altta. bende berat ettiler sandım.