banner212

banner211

Seçim İçin Hakemlere Büyük Tehdit

Alemdar, her ne kadar hakem ve gözlemcileri maç vermemekle ve klasman düşürmekle tehdit etse de Özkan uzak ara önde

 

10 Şubat'ta yapılacak Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Sakarya Şubesi'nin seçimi için, mevcut başkan Şükrü Özkan'a destek çığ gibi büyüyor.

Futbol 07.02.2012, 16:30
Seçim İçin Hakemlere Büyük Tehdit
banner218
Alemdar, her ne kadar hakem ve gözlemcileri maç vermemekle ve klasman düşürmekle tehdit etse de Özkan uzak ara önde

 

10 Şubat'ta yapılacak Türkiye Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği (TFFHGD) Sakarya Şubesi'nin seçimi için, mevcut başkan Şükrü Özkan'a destek çığ gibi büyüyor.

 

60 BİN TL BORÇ TAKTIRDI!

 

İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Alemdar, göreve geldiği günden beri, Faal Futbol Hakemleri ve Gözlemcileri Derneği Başkanı Şükrü Özkan ve yönetimini devirmek için  sürekli engeller koymuştu. Öyle ki, her yıl düzenlenen "Kokart Takma" töreni için, "Ben hakemleri göndermiyorum. Hadi sen de tak da göreyim" diyerek engellemişti. Daha sonra ise, "Bu kokart törenini ben yapacağım" demesine rağmen yapamadı. Aynı Alemdar, sırf Şükrü Özkan başkanlığındaki dernek yönetimi büyümesin diye, onlara ekonomik ambargo uygulattı. Tam 2 yıldır hakem ve gözlemcilere, üye aidat paralarıyla yüzde 10 bağışları verdirmeyerek, derneği tam 60 bin TL'lik gelirden etti. Oysa alınacak bu paralar hakem ve gözlemcilere, hastalık, ölüm, doğum, acil ihtiyaç, hakem ve gözlemcilere gideceği maçlar için bir yolluk olarak ve digitürk parası olarak geri dönüyordu. Aynı alemdar, düne kadar karşı çıktığı dernek seçimlerini şimdi kazanmak istiyor(!)

 

KLASMANDA HAKEM BIRAKMADI!

 

İl Hakem Kurulu Başkanı Mehmet Alemdar, yanına Ethem Kovan gibi eski hakem, hakem hocası ve gözlemcisiyle birlikte, kendi ekibinde yer alan İl Hakem Kurulu üyelerini de yanına alarak, Klasman hakem ve gözlemcilerine, dernek seçimini kaybetmeleri durumunda maç verdirmeyecekmiş gibi yalan yanlış açıklamalarda bulunuyor. Merkez Hakem Kurulu'nun da işine burnunu sokmaya başladı. Oysa bunun olması imkansızdı. Çünkü Merkez Hakem Kurulu, Sakarya'daki hakem ve gözlemci sayısına göre, kimin adamı olduğuna bakmaksızın az da olsa maç veriyordu ve üstelik verilen hakemler ile gözlemcilerin çoğu Alemdarcıydı! Kaldı ki Sakarya bölgesi hakemleri, bağlı bulunduğu bölge içindeki 7 il içinde en az hakem ve gözlemcisi olan il olduğu kadar, aynı zamanda BAL ve Profesyonel liglerde en az maç alan bir il. Alemdar ve ekibi, bunu bugüne kadar halledemediği yetmiyormuş gibi, şimdi o hakem ve gözlemcileri maç verdirmemekle tehdit ediyormuş.

 

HAKEMLİĞİNİZİ BİTİRİRİM TEHDİDİ!

 

Seçimi tamamen kişisel hale getiren, hakem camiasına bugüne kadar faydası hiç olmayan Alemdar, kin kusar bir şekilde, dün de Klasman hakemleri ve gözlemcileriyle bir toplantı yaptı. Şükrü Özkan yönetimini devirmek için, klasman hakem ve gözlemcilerinden ya da eski hakem ve gözlemcilerden bir başkan ve yönetim oluşturmayı düşünen Alemdar, bu şekilde Sakarya hakemliğini iyice bitirme duruma getiriyordu ki, hakemler ve gözlemciler, böyle bir kavganın içine girmeyi değil, adil ve dürüst bir şekilde, hiç kimsenin adamı omlardan., hiçbir baskı altında kalmadan sadece hakemlikleriyle gözlemciliklerini yapmak istiyorlar. Alemdar bu tepki üzerine klasman hakemleri ve gözlemcilerine "Eğer dediğimi yapmazsanız size maç verdirmem. Hakemliğinizi bitiririm" tehdidinde bulunduğu iddia edildi. Bunun üzerine Alemdar, klasman hakemleriyle gözlemcilerinin bu dik duruşu sonrasında gözünü İl Hakemleri ve gözlemcilerine çevirerek, bugün onlarla bir toplantı yapmaya karar verdi

 

TFF SEÇİMİNDEN SONRA YENİ İHK

 

Eğer aday çıkartamaz ise, tüm klasman hakem ve gözlemcilerinden Şükrü Özkan'a karşı Gani Erdoğan'ı desteklemelerini isteyen Alemdar, bunun için de MHK eski üyesi Abdülkadir Aypek ve mevcut MHK üyesi Bedri Dölkeleş'in ismini kullanmaktan da geri kalmıyor. Ancak il hakem ve gözlemcileri ile klasman hakemleri ve gözlemcilerinin bir çoğu, kendi hür iradelerini hiç kimsenin değiştiremeyeceğini, kişiliğin ve ahlaklarının, hakemlikten daha önce geldiğini belirterek, bu tür şantaj ve tehditlere boyun eğmeyeceğini söylüyorlar. Kaldı ki 27 Şubat'ta yapılacak TFF seçiminden sonra, tüm Türkiye'de Merkez Hakem Kurulu'nun değişeceğini ve Mehmet Alemdar'ın görevden alınıp yerine yeni bir İl Hakem Kurulu'nun atanacağı da bir gerçek. İşte klasman hakemleri ve gözlemcileri de, bu gerçeği bilerek Alemdar'ın oyununa alet olmuyorlar. "Maç vermezseniz vermeyin. Çok önemli değil. En son bırakır giderim. Kaldı ki Alemdar, derneğe karşı savaş açmasaydı, dernek daha güçlü olurdu.

 

 

"ŞÜKRÜ ÖZKAN'DAN MEMNUNUZ"

 

Alemdar, kendinden başka kimseyi düşünmüyor. Düşünseydi, süper Lig'de en az 1 orta hakemimiz, bir tane yardımcı hakemimiz, Bank Asya'da en az 1 orta 2 yardımcı hakemimiz ve diğer liglerde de en az 15-20 hakemimiz olurdu. Kaldı ki Süper Lig yardımcı hakemi gözüken Ömer Faruk Yeşil bile, son 2 yıldır Süper Lig'de hiç görev verilmedi. Yeşil'e sadece Bank Asya 1.Lig'de tek yardımcı hakem olarak görev verildi. Klasmandaki BAL ligindeki hakem ve gözlemcilerinin durumu da ortada. Kaç hakem ve gözlemcimiz var? Kaç haftada bir maç veriliyor? Hangi maçlara gönderilmiyor? Kimler gidiyor? Diğer illerin hakem, gözlemci ve aldıkları maç sayısı bizden fazla. Bu gerçeği kimden saklıyorlar. Bugüne kadar bunları neden yapmadı. Hem de MHK'de her zaman onların ağabeyleri ve hocaları varken. Baskı ve tehditlerle hakemlik ya da gözlemcilik yapacağımıza hiç yapmayız daha iyi. Sakarya hakem camiası Mehmet alemdar demek değil. Oyumuz Şükrü Özkan'dan yana" dediler

 

KAYNAK: ADAPAZARI GAZETESİ

banner220
Yorumlar (0)