Tertip Komitesinden Fair-Play çağrısı

25nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası tertip komitesi adına yazılı bir açıklama yapan Şamil Bilgin Fair-Play çağrısı yaptı

Futbol 17.06.2013, 13:46
Tertip Komitesinden Fair-Play çağrısı

25nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası tertip komitesi adına yazılı bir açıklama yapan Şamil Bilgin Fair-Play çağrısı yaptı


İŞTE O AÇIKLAMA

 

25nci Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası, 11nci gün müsabakalarını önceki akşam tamamlandı. Bu yıl birçok farklıkla, adeta çağ atlayıp, internet TV’den bütün dünyaya canlı yayınlanan, yurt dışındaki Sakaryalı gurbetçilerimiz tarafından da ilgiyle izlenip, olumlu tepkiler alınan, oynayana ve izleyene keyif veren turnuvamız, genelde fair-play adına olumlu geçiyor.

 

Maalesef tüm uyarılarımız ve disiplinden taviz vermez tutumumuza rağmen, bazı sporcu ve idareciler (ki bunlar genelde yıllardan beri kronikleşmiş hep aynı kişiler) rakibe tekme atmayı sporla bağdaştıran, içlerindeki nefret, kin ve saldırganlığı dizginleyemeyip fair-playden uzak görüntüleri sergilemekten adeta mutlu oluyorlar. Belli ki bu tutumlarıyla dikkat çekmeye çalışıyorlar. Bu yıl oldukça fazla sayıda aile, çocuklarıyla, zevkle, turnuvayı izlemeye geliyor. Bu zatlar ise özellikle çocukların önünde onları umursamadan turnuvayı sabote etmek istiyorlar. Bunları tertip komitesi ile disiplin kurulu olarak tespit ettik ve sürekli gözlemliyoruz.

 

Yönetim olarak güçlü ve kararlıyız. Bunlara asla taviz vermeyeceğiz. Aşırı sertlik ve kasıtlı hareketleri kabul etmemiz mümkün değil. Fair-Play duygusunu benimsemiş olgunlara gönül veren sporcu, idareci ve izleyicileri de kutluyoruz. El birliği ile ülkemizde bu formatta bizim dışımızda organize edilemeyen bu süper organizasyonumuzu, daha da ileriye taşıyıp markalaştırmak en büyük hedefimizdir.

Yorumlar (0)