banner212

banner211

U13 Liginde Kırmızı Kart Tartışması

U 13 Liginde Futbolculara Kırmızı kart Uygulaması yapılacak mı? Yapılmayacak mı? Sorusu önceki gece yapılan maçta bir kez daha gündeme geldi.

Futbol 02.05.2013, 09:13
U13 Liginde Kırmızı Kart Tartışması
banner218

 

U 13 Liginde  Futbolculara Kırmızı kart Uygulaması yapılacak mı? Yapılmayacak mı? Sorusu önceki gece yapılan maçta bir kez daha gündeme geldi.


U 13 Lig’inde maç yöneten genç ve başarılı Hakem Z.Abidin Erdoğan maçın sonlarında iki takımdan birer futbolcuyu kırmızı kart göstererek oyun dışına yolladı.


Hakem Z. Abidin Erdoğan statü olarak tek Hakem ile yönetilen maçta gayet başarılı ve itiraza neden olacak bir karar vermeden maçı yönetti. Ofsayt ve taç kararları dahi yerinde ve doğru olan  Hakem maçta bir takımdan Kaleci Tahir ‘i gole giden futbolcuyu düşürdüğü gerekçesi ile doğrudan Kırmızı kart ile , rakip takımdan Ali İslam’ı ikinci sarı karttan Kırmızı kart ile oyun dışına yolladı.


Tartışma bu kararlar ile başladı. Takım antrenörleri U 13 liginde Kırmızı Kart uygulaması yapılmayacağını belirterek “ Hakem arkadaş elbette ki Kırmızı kartlık durumlara dikkat edecek. Ancak bizlere söylenen duruma göre Kart göstermeden önce Antrenöre gelip bu tür oyuncunun değiştirilmesini eğer değişiklik hakkı yoksa sahadan alınmasını isteyecek. Bizlerde zaten durumu gördüğümüz için Hakem arkadaşla uyum içinde uygulamayı yapacağız. 13 yaşında daha futbolu öğrenmeye çalışan çocuklarımız Kırmızı Kart görünce moral olarak yıkılır 1 dediler.


Futbol İl Temsilcisi Ali Arslan durumu öğrendikten sonra “ Kırmızı uygulamasının yapılmaması lazım gelen bir lig. Durumu değerlendirip uyarılarda bulunacağız. Dedi.


Suat Beyenal

banner220
Yorumlar (1)
Dalga 10 yıl önce
Kural kitabını internetten kolaylıkla bulabilirsiniz. Aynen aktarıyorum. Ulusal Federasyonun anlaşmasına bağlı olarak yürürlükteki kurallar ile ilgilendirilen ve uygulanan kurallar, kendi liglerindeki 16 yaş altı, bayanlar, veteranlar ve özürlü futbolcular için değiştirilebilir.
Aşağıdaki değişikliklerden herhangibirinin veya tamamının uygulanmasına izin verilir.
*1.,2.,3.ve7.kuralları inceleyin!!