Elinize yüzünüze bulaştırdınız

Adil Karabulut başkanlığındaki Hendekspor yönetimi teknik adamlar İlhan Var ve Talip Toprak’ında katkıları ile yıllar sonra başlayan bir rüyayı kabusa dönüştürmeyi başardılar.

TFF 3.Lig 05.05.2022, 09:29 SporExpres
Elinize yüzünüze bulaştırdınız

Bu sezon TFF 3.Lig’de mücadele eden Hendekspor, ligin bitmesine bir hafta kala küme düşerek hayal kırıklığı yarattı. Sezona büyük umutlarla başlayan mavi siyahlılarda kurulan yetersiz kadro ve teknik adam tercihleri bir rüyanın hüsranla sonuçlanasına neden oldu.

BECEREMEDİLERİ

Geçtiğimiz sezon Bölgesel Amatör Lig’de pandemiye özel uygulanan statüyü iyi değerlendiren Hendekspor, 7 maç oynayarak çıktığı 3.Lig’de tutunamadı. Adil Karabulut başkanlığına şampiyonluğu yakalayan mavi siyahlılar güçlü bir yönetim oluşturmak yerine aynı yönetim le yola devam etmeyi karar verince sonun başlangıcı oldu. Sezon başı transferlerinde bir çok oyuncu daha sezon başlamadan kamptan kaçarken 1-2 oyuncu harç hiçbir oyuncunun beklentiyi karşılaşmaması büyük hedeflerle lige başlayan Hendekspor’u hızlı bir şekilde alt sıralara itti.

HÜSRANLA BİTTİ

Talip Toprak yönetiminde 21 haftada sadece 21 puan toplayan Hendekspor’da yönetim ekonomik sıkıntılar neden ile teknik adam değişikliği ve ara transferi de hafife alınca olanlar oldu. Ligin ikinci yarısında kendi sahasında üste üste oynadığı 3 maçtan galibiyet çıkaramayan avi siyahlılar rakiplerine bol kepçeden puanları dağıtınca geçtiğimiz Pazar günü oynanan Arnavutöy maçı sonrası bitime bir hafta kala lige veda etti. Profesyonel lig macerası çok kısa süren Hendekspor’da taraftarlar Adil Karabulut  ve ekibinin yanı sıra teknik direktörler İlhan Var ve Talip Toprak’a yaşanan hüsranın baş sorumluları olarak tepki gösterdiler..

Yorumlar (0)