banner212

banner211

30'uncu Olgunlar Futbol Turnuvası başlıyor

34 yaş ve üzeri oyuncuların katılabildiği, Ailece izlenilebilen Türkiye’nin en eski ve en görkemli Sakarya Olgunlar Halı Saha Futbol Turnuvası 20 Haziran da start alıyor.

30'uncu Olgunlar Futbol Turnuvası başlıyor

34 yaş ve üzeri oyuncuların katılabildiği, Ailece izlenilebilen Türkiye’nin en eski ve en görkemli Sakarya Olgunlar Halı Saha Futbol Turnuvası 20 Haziran da start alıyor. 29 yıl’dır düzenlenen, son 5 yıldır Valilik, Milli Egitim,Sakarya Büyükşehir Belediyesi ,Adapazarı Belediyesi ile Tansu Çiller Ticaret Meslek Lisesi tarafından 30 kez düzenlenecek olan turnuva bu yıl da yine çekişmeli ve zevkli maçlara sahne olacak.

Elde edilecek gelirin tamamının eğitime kalacağı organizasyonda hiçbir aksilik yaşanmaması için azami özen ve dikkat gösterilmekte. Turnuvaya Sakaryalı takımların yanı sıra birçok il den yaklaşık 60 takımın katılması bekleniyor. Her takım 14 kişiden oluşuyor ve toplam oyuncu sayısı yaklaşık 800 civarında . 2007 yılında Çim futbolu etkinliğine katkıları ve işbirliğinden dolayı UEFA Başkanı Michel Platini ile UEFA Genel Sekreteri David Taylor tarafından Sakarya Olgunlar Turnuvası ‘’En İyi Veteran Futbol Turnuvası” teşekkür belgesi verilmişti. 2003 ve 2016 yılı’nda TBMM futbol takımının da katıldığı organizasyona, TBMM Futbol takımı ile ünlü futbolcular ve ünlü konuklar her zaman olduğu gibi yine bu güzel etkinliğe davet edildiler.

UEFA standartlarına uygun, emsallerinden en az iki gömlek kaliteli ve bir o kadar da dayanıklı olan halı zeminde oynanacak olan maçlara yine ilginin yoğun olması bekleniyor.Bu yıl da geçen senelerde ki gibi oynanacak olan tüm maçların www.sakaryaolgunlarturnuvasi.com internet televizyonundan ayrıca ortak yayın ile 60 a yakın internet sitesinden daha canlı olarak tüm dünyadan seyredilebilecek olması katılımın daha da fazla olacağına işaret etmekte.Bu kapasite de isteyensitelere link verilerek arttırılacak.

Yorumlar (0)