Arif Özsoy'dan turnuva müjdesi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy çok önemli müjdeler verdi.  Dünya’nın en özel sokak futbolu organizasyonu olan Sakarya Olgunlar Turnuvası yeni yılda hayat bulacak

Arif Özsoy'dan turnuva müjdesi

Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy çok önemli müjdeler verdi.  Dünya’nın en özel sokak futbolu organizasyonu olan Sakarya Olgunlar Turnuvası yeni yılda hayat bulacak

YENİ STATTA

UEFA’nın ‘Dünya’nın en özel sokak futbolu organizasyonu’ olarak ödül verdiği Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasının yeniden hayat bulması için harekete geçildi. 2 yıldır virüs sebebiyle yapılamayan Turnuva, 2022’nin Haziran ayında düzenlenecek. Bu yıl 32’incisi gerçekleşecek olan Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasının adresi, Sakarya Atatürk Stadının yanındaki yeni Spor Kompleksi olacak. Yıllardır turnuvaya emek veren eczacı Şamil Bilgin ile Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy önceki gün bir araya gelerek detayları belirledi.

YENİ STATÜ İLE

Saha ölçülerinden dolayı takımlardaki oyuncu sayılarının 8’e yükselebileceği turnuvada önceki yıllara göre daha farklı bir statü uygulanacak. Bu ve bunun gibi yenilikler için önce tecrübeli bir tertip komitesi oluşturulacak. Son 7 yıldır olduğu gibi yine eğitime katkı sağlamak amacıyla düzenlenmesi planlanan Turnuva için en büyük yükü Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy üstlenecek. Şamil Bilgin’den turnuvanın geçmişini ve önümüzdeki dönem için oluşan ihtiyaçlarını öğrenen Özsoy tam destek sözü verdi.

3 BİN KİŞİLİK TRİBÜN

Göreve geldiği günden bu yana ilimizde hem yeni tesis yapılması, hem de mevcut tesislerin bakımı konusunda taktir alan Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy, Stadın yanındaki yeni Spor Kompleksi’nin bu turnuvaya uygun hale getirileceğini belirtti. Yeni soyunma odaları ve en az 3 bin kişilik tribün yapılacağını müjdeleyen Özsoy, çalışmaların yeni yılın ilk günlerinde başlayacağını vurguladı. Şehir içinde turnuvaya uygun yeni bir yer olmayışı, bu tesislerin büyük bir Kompleks içinde bulunması, ulaşımın kolay oluşu, otopark sorununun yaşanmayacağı, konser ve çeşitli animasyonlar sebebiyle çevreye rahatsızlık verilmeyecek olması gibi birçok etken, turnuvanın burada yapılmasının sebebi olarak gösteriliyor. 

Yorumlar (0)