banner212

banner211

Gazi Metal Olgunlar Turnuvası başladı

Dünya çapında adından söz ettirmeyi başaran ve her yıl geleneksel olarak düzenlenen Gazi Metal Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası geçtiğimiz akşam düzenlenen törenle start aldı.

Olgunlar Futbol Turnuvası 18.06.2019, 13:37 18.06.2019, 13:42 UTKU KAYNAR
Gazi Metal Olgunlar Turnuvası başladı
banner218

UEFA tarafından Dünya’nın en iyi özel spor organizasyonları arasında gösterilen Gazi Metal Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası başladı. Bu yıl 31’inci kez düzenlenen organizasyon son 3 yılda olduğu gibi yine Gazi Metal firması isim sponsorluğunda yapılıyor. 40 gün sürecek turnuva binlerce futbolseveri ağırlayacak.

PROTOKOL İLGİ GÖSTERDİ.

Gazi Metal Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası’nın açılış törenine Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu, İl Emniyet Müdürü Fatih Kaya, Milli Eğitim Müdür Fazilet Durmuş, Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürü Arif Özsoy ve birçok sporsever turnuvaya katıldı. Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla birlikte başlayan açılış töreni çerçevesinde Prof.Dr.Tansu Çiller Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi, Turnuva Tertip Komitesi Başkanı Mithat Şahin ile Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce birer konuşma yaptı.

TÜRKİYE’DE TEK

Programda açılış konuşması yapan Başkan Ekrem Yüce, “31 yıllık büyük bir yolculuk. Bu yolculukta emeği geçen ve her zaman bu yolculuğa destek olan herkesi yürekten tebrik ediyorum. 31 yıldır büyük bir başarı ile sürdürülen bir organizasyon. Türkiye’de tek model olma özelliği taşıyan ‘Sakarya Gazi Metal Olgunlar Futbol Turnuvası’ bizler için büyük önem taşımaktadır. Emeği geçen kulüplerimize, oyuncularımıza, sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Bu güzel turnuvanın hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

TEŞEKKÜR PLAKETİ VERDİLER

Konuşmaların ardından gerçekleşen mini törende, Turnuvaya emeği geçen Prof.Dr.Tansu Çiller Ticaret Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Aile Birliği Başkanı Adnan Akıncı, Ticaret Meslek Lisesi Spor Kulübü Derneği Başkanı Feridun Özdemir (yerine oğlu Can Özdemir teslim aldı), Sakarya Amatör Futbolcular Derneği Başkanı Ömer Bektaş, Şamil Bilgin ve Göksel Özdemir’e birer plaket takdim edildi. Plaketleri Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, Adapazarı Belediye Başkanı Mutlu Işıksu ve Sakarya Emniyet Müdürü Fatih Kaya verdi.

Olgunlar Turnuvası’nda forma giyen en beğenilen oyunculardan seçilen oyunculardan kurulu iki takım turnuvanın açılış töreni için gösteri maçında karşı karşıya geldi.  Eski Hakem Göksel Özdemir’in yönettiği mücadele 10-8 Yeşil-Siyah takımın üstünlüğü ile sona erdi.

Beyaz Takım: Şamil Bilgin, Talip Toprak, Bayram Çolak, Selçuk Yıldız, Ali Uzuner, Ömer Gündostu, Fevzi Çolak

Goller: Selçuk Yıldız (3), Ali Uzuner (5)

Yeşil-Siyah Takım: Veysel Beşik, Adem Tandoğan, Haydar Koç, Cengiz Reis, Özcan Tanıl, İrfan Dal, Hasan Öztürk, Murat Balaban, Ümit Kahya, Nihat Muriç Baş, İrfan Şimşek

Goller: Haydar Koç (3), Cengiz Reis (2), Ümit Kahya (4), Hasan Öztürk

İLK MAÇ MURAT EĞİTİM’İN

Turnuva’da bu sezonun ilk resmi maçında Genç Olgunlar Kategorisi E Grubu ekiplerinden Murat Eğitim ve Bakas Sigorta İnşaat &Lahnaspor karşı karşıya geldi.

Mücadeleye hızlı başlayan Murat Eğitim üst üste bulduğu gollerle devreyi 4-0 önde kapadı. İkinci yarıda da oyun üstünlüğünü devam ettiren Murat Eğitim karşılıklı atılan gollerle sahadan 6-2 galip ayrılarak turnuvaya 3 puan ile başlayan ekip oldu.

                       

Murat Eğitim: 6-Bakas Sigorta İnşaat&Lahnaspor: 2

Hakem: Engin Bıçak

Murat Eğitim: Volkan Yazıcı***, Erkan Çorbacıoğlu***, Efkan Akarlar***, Kemal Cavnar***, Yusuf Taylan***, Sezer Huysuz***, Mesut Tekye***, İlyas Asan***, Kadir Yıldırım***

Antrenör: İsmail Abdullah

Bakas Sigorta İnşaat&Lahnaspor: Fatih Özaltın**, Bilal Hazar**, Eyüp Bolazar**, Erhan Eroğlu**, Adnan Muslu***, Muhammed Kandemir**, Sezai Erdoğan**, Selçuk Kocabey***, Özcan Sargın**, Çağlar Koç***, Murat Türk**, Abidin Erbay**

Antrenör: Yakup Erek

Goller: Dk.2-16-47 İlyas Asan, Dk.23-24-44 Kadir Yıldırım (Murat Eğitim), Dk.43 Çağlar Koç, Dk.49 Adnan Muslu (Bakas Sigorta İnşaat&Lahnaspor)

                          

GÜNÜN PROGRAMI

             19 Haziran 2019 Çarşamba

Saat 19.30 Çemsan A.Ş.-Kaya Ahşap&Türk Yapı (Gençler A Grubu)

Saat 20.30 Eriş Yem-Delta Teknik (Gençler A Grubu)

Saat 21.30 Bayrak Ağaç-Ada Lider (Gençler A Grubu)

Saat 22.30 Ferizli Gücü-Topçuoğlu Koltuk (Gençler B Grubu)

Saat 23.30 Ankara Ofis Yem&Kuyudibi Savaşspor-Kılıçoğlu Otomotiv (Gençler B Grubu)

Yorumlar (0)