Olgunlar Turnuvası'nı ASKF düzenliyor

Bu yıl 32’ncisi düzenlenecek olan Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvası için geri sayıma geçildi.

Olgunlar Futbol Turnuvası 13.06.2022, 15:31 13.06.2022, 16:46 UTKU KAYNAR
Olgunlar Turnuvası'nı ASKF düzenliyor

ASKF düzenleyecek
UEFA tarafından Dünya’da en iyi ‘ÖZEL SPOR ORGANİZASYONU’ olarak gösterilen ve bu konuda ödül alan Sakarya Olgunlar Futbol Turnuvasında hasretin bitmesi için geri sayıma geçildi. Hem virüs salgını, hem de yıllarca turnuvaya ev sahipliği yapan Ticaret Meslek Lisesinin yıkılması sebebiyle 2 yıl düzenlenemeyen turnuva, 32’nci serüven ile yola devam edecek. Bir erteleme olmazsa 29 Haziran’da Sakarya Atatürk Stadının yanındaki yeni Sahada düzenlenecek olan turnuvayı Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) düzenleyecek. 
    Spora ve sporcuya katkı 
Düzenlendiği ilk günden bu yana ilimiz Sakarya’da yaz akşamlarını değişmezi olan Olgunlar Futbol Turnuvası bu yıl da yine binlerce futbol tutkununun buluşturacak. Dün bir açıklama yapan ASKF Başkanı Yaşar Zımba; “Turnuvamızın sağlıklı bir ortamda düzenlenmesi için hazırlıklarımız sürüyor. Yine büyük ilgi göreceğini düşündüğümüz turnuvamızdan elde edilecek gelir, ihtiyaç sahibi sporcularımıza aktarılacak” dedi. 
    Kayıtlar internet üzerinde 
Yıllardır olduğu gibi yine Gazi Metal’in sponsorluğunda ve Mehmet Gazioğlu sezonu adıyla düzenlenecek olan Turnuva için kayıt işlemleri internet üzerinden sürdürülüyor. www.sakaryaolgunlarturnuvasi.com adlı internet sitesinde hem kayıtlar yapılıyor, hem turnuva katılım (yaş kategorileri) şartları, hem de oyun kuralları ile ilgili bilgiler veriliyor. 
    Şamil Bilgin’den açıklama
Turnuvanın hazırlıklarıyla ilgili büyük çaba sarf eden Genel Koordinatör Şamil Bilgin, yaşanan son gelişmeler ile ilgili olarak basın açıklaması yaptı. Bilgin; “Sakarya Gençlik ve Spor İl Müdürlüğümüz bugüne kadar hep yanımızda oldu. Spora ve sporcuya yönelik katkılarından dolayı İl Müdürlüğümüze teşekkür ediyoruz. Turnuvamızı ASKF düzenleyecek ve şartlarda herhangi bir değişiklik olmadı. Sadece Dernek değişikliğine gidildi. Daha önce açıkladığımız tüm şartlar aynen geçerli olacak. Turnuvamızdan elde edilecek gelir ihtiyaç sahibi sporculara aktarılacak. Fikstür çekimimizi 27 Haziran Pazartesi, açılış törenimizi de 29 Haziran Çarşamba günü yapmayı planlıyoruz. Maçların dışında düzenleyeceğimiz tüm etkinlikler için hazırlıklarımız sürüyor. Atatürk Stadımızın yanındaki yeni sahamızda çok keyifli bir turnuva bizi bekliyor” dedi ve katkılarından dolayı ASKF Başkanı Yaşar Zımba’ya teşekkür etti.  

Yorumlar (0)