1.Lig'de uzatma dakikaları can yaktı

Sakaryaspor 06.06.2024, 10:27 SporExpres
1.Lig'de uzatma dakikaları can yaktı

Türkiye Futbol Federasyonu Futbol Yönetim Sistemleri Bölümü'nün maç hakem raporlarına dayanarak hazırladığı istatistiklerde; en çok süre alan oyuncu, galibiyet sayıları, gol ve kart sayıları, oyuncu değişiklik sayıları gibi veriler yer alıyor.

EN İSTİKRARLI CİHAN

Sakaryaspor'un tecrübeli kalecisi Cihan Topaloğlu, sezonda en çok süre alan 15 futbolcu listesinde 33 maç ve 2970 dakika ile dördüncü sırada kendine yer buldu. Sakaryaspor'un bu sezon en formda oyuncusu Del Valle ise gol krallığı listesinde Eyüpspor'dan Bruno ile birlikte 16 golle krallığı paylaştı. İç sahada aldığı 10 galibiyet ile yeşil siyahlıları Eyüpspor'un ardından evinde en çok kazanan ikinci takım oldu.

GOL DAKİKALARI

1.Lig'de dakikalara göre yapılan gol dağılımlarında ise ilginç bir istatistik dikkat çekti.Ligde gollerin dakikalara göre dağılımı açıklanırken dikkat çekici bir tablo ortaya çıktı. Ligde en çok gol 90+ uzatma dakikalarında 74 golle atılırken ikinci sırada ise yine 45+ da 21 gol atıldı. Diğer dakikalarda bu iki sayıya yakın bir veri olmadı. Yeşil Siyahlılar bu sezon 3 penaltı golü kaydederken 9 kafa golü ve 38 ayak golü kaydetti. Bu sezon 66 sarı kart gören Sakaryaspor,  8 kırmızı kart ile Manisaspor'un ardımdan en çok kırmızı kart gören ikinci takım oldu.

Yorumlar (0)