banner212

banner211

2 Sezondur açıklanmıyor !

Cumhur Genç başkanlığındaki Sakaryaspor yönetiminin en çok öne çıkardığı ve övündüğü konulardan biri şeffaflık. Peki bu şeffaflığın bir rotası ya da bir ayarımı var. Ya da sadece 3 aylık mali tablodan mı ibaret.

Sakaryaspor 28.06.2020, 22:55 UTKU KAYNAR
2 Sezondur açıklanmıyor !
banner218

Sakaryaspor yönetimi göreve geldiği kongrede şeffaflık vurgusu yaparak kulübün sürekli mali denetime tabi tutulmasını istemişti. Yeşil Siyahlı kulüpte 3 aylık raporlarlar halinde gelir giderler açıklanırken iki sezondur yapıldığı iddia edilen yayın anlaşmaları ile ilgili en ufak bilgi açıklanmadı.

Geçtiğimiz sezon 17 maçın yayın hakkı için sıfır gelir elde eden Sakaryaspor yönetiminin kalan 6 maçın yayın hakları için bir kurum ile anlaştığı iddia edildi. Konu ile ilgili Başkan Cumhur Genç ya da yeşil siyahlı kulüpten henüz resmi bir açıklama yapılmadı. Ekonomik sıkıntılarla boğuşan temsilcimiz son olarak 1100 TL bedelle delege kampanyası başlatarak gelir elde etmeye çalışırken yayın hakları gibi bir konuda bedelsiz anlaşma imzaladığı iddiaları kafa karıştırdı.

Öte yandan Yeşil Siyahlı kulübe Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce 100 Bin TL katkıda bulunurken Dükkan54 ihalesinden 250 Bin ve Radyo yayınlarından 10 Bin TL gelir elde edilmişti.

Yorumlar (0)