banner212

banner211

2011 RUHU DÖNÜYOR…

Son olarak Şaban Yıldırım yönetiminde 1.Lig’e çıkan Sakaryaspor’un 2011 yaşadığı sıkıntılar ile bu sezon yaşananların benzerlik göstermesi tarih tekrar edebilir yorumlarına neden oldu.

Sakaryaspor 17.04.2019, 11:13 UTKU KAYNAR
2011 RUHU DÖNÜYOR…
banner218

2010-2011 Sezonu’nda Antalya’da yapılan play-off müsabakalarının ardından 1.Lig’e yükselen Sakaryaspor 8 yıl aradan sonra yeniden aynı sevinci yaşamak istiyor. Yeşil Siyahlılarda yine o dönem transfer yasağı gelmiş Şaban Yıldırım’ın göreve gelmesinin ardından oluşan kenetlenme Sakaryaspor’u şampiyonluğa götürmüştü. Bu sezonda benzer şekilde ekonomik sıkıntılar yaşayan Yeşil Siyahlıların Şaban Yıldırım’ın göreve gelmesi ile özellikle son haftalarda şampiyonluğa olan inanç artmaya başladı.

ŞAMPİYONLUK HAYALİ

Transfer tahtası kapalıyken 2011 yılında Şaban Yıldırım yönetiminde 1.Lig’e yükselme başarısını gösteren Sakaryaspor ligin bitimine 3 hafta kala zirvenin 2 puan gerisinde olmasına rağmen şampiyonluğun en büyük adaylarından biri. Keçiörengücü ve Kastamonu’nun 2 puan gerisinden yarışı sürdüren yeşil siyahlıların bu hafta sonu oynayacağı Kastamonu1966 maçını kazanması halinde ligde yine dengelerin değişmesi bekleniyor.

ŞEHİR UYUYOR

Tıpkı 2010-2011 sezonunda olduğu gibi takım şampiyonluğa koşarken şehirden destek bulmakta güçlük çekiyor. Tribünler dolmamasının yanı sıra takım ne şehirden nede Büyükşehir Belediyesinden aradığı desteği bulamıyor. Sakaryaspor’un Kastamonu1966 maçını kazanarak zirveye bir adım atması halinde ise önümüzdeki hafta oynanacak olan Bayrampaşa karşılaşmasında 30 bin kişinin maça akın etmesi bekleniyor.

YILDIRIM İNANIYOR

Sakaryaspor teknik direktörü Şaban Yıldırım yaşanan tüm sıkıntılara rağmen hedefe odaklandıklarını belirterek, ‘’Tıpkı 2011 sezonunda olduğu gibi şehir takımın peşinden gelmiyorsa, takım şehri peşine getirecek. Biz hedefe doğru emin adımlarla ilerlediğimiz sürece beklenen desteğin geleceğine inanıyorum. İyi bir kadromuz var saha içindeki mücadelemizi bir üst seviyeye taşıyarak ve son 3 maçımızdan galibiyet ile ayrılarak bir şekilde hedefe ulaşacağız’’ dedi.

KASTAMONU (67)

Sakaryaspor

Amed (D)

Gümüşhane 

KEÇİÖRENGÜCÜ (67)

Hacettepe

Uşakspor (D)

Manisaspor

SAKARYASPOR (65)

Kastamonu (D)

Bayrampaşa

Samsun (D)

SAMSUNSPOR (64)

Uşak

Manisaspor (D)

Sakaryaspor

SARIYER (64)

Niğde (D)

Hacettepe (D)

Uşak

Yorumlar (0)