2.Lig Play-off sistemi için bomba iddia

Türkiye Futbol Federasyonu kulislerinde konuşulan şok play-off iddiası başta Play-off için gün sayan Sakaryaspor olmak üzere bir çok 2.Lig ekibinde  heyecan yarattı.

Sakaryaspor 04.04.2021, 18:02 25.05.2021, 11:20 SporExpres
2.Lig Play-off sistemi için bomba iddia

Türkiye Futbol Federasyonu kulislerinde konuşulan şok play-off iddiası başta Play-off için gün sayan Sakaryaspor olmak üzere bir çok 2.Lig ekibinde  heyecan yarattı. Bu sezon grup şampiyonlarının dışında 1.Lig’e iki gurubun play-off birincilerinin direkt alınacağı iddia ediliyor.

1.LİG’E 4 TAKIM

Misli.com 2.Lig’de sezonun bitimine kısa süre kala kulüplere kadar ulaşan bomba bir iddia ortaya atıldı. Kırmızı ve Beyaz Grup birincileri doğrudan 1.Lig’e yükselirken her iki grupta yapılacak play-off maçları sonrasında son takım iki gruptan gelecek play-off birincilerinin karşılaşacağı play-off finalinde belli olacaktı. TFF’ye yakın kaynaklardan gelen bilgilere göre bu sezon play-off finali yapılmadan her grubun kendi play-off birincisinin 1.Lig’e alınması gündemde.

TAKIM SAYISI İÇİN

TFF 1.Ligin gelecek sezon 19 takım yerine 20 takımla oynanması adına bu tarz bir uygulamanın hazırlığı içerisinde olduğu iddia ediliyor. Bu sezon 3 takımın küme düşeceği 1.Lig’e iki grubun liderlerinin yanı sıra gruplarında play-off oynama hakkı kazanan takımların kendi gruplarında oynayacağı maçların ardından 2 takım daha 1.Lig’e çıkarılarak önümüzdeki sezon 20 takım ile ligin oynanması hedefleniyor.

Konu ile ilgili kesin detayların 8 Mayıs’ta lig maçlarının tamamlanmasının ardından kamuoyu ile paylaşılması bekleniyor.

Yorumlar (0)