banner212

banner211

2.Lig ve 3.Lig'de herkesin gözü TFF'de

Sakaryaspor, lige hazırlanıyor fakat ligin hangi formatta oynanacağı konusunda TFF’den net bir açıklama bekleniyor.

Sakaryaspor 09.06.2020, 13:38 09.06.2020, 13:41 UTKU KAYNAR
2.Lig ve 3.Lig'de herkesin gözü TFF'de
banner218

Sakaryaspor, 2 gün aradan sonra ligin kalan bölümü için dün yeniden toplanarak hazırlıklarını devam etti fakat 2.Lig ve 3.Lig’in geleceği ile ilgili TFF’den halen bir yanıt gelmemesi kafa karıştırıyor

FORMÜLLER RAHATSIZ EDİYOR

Korona virüs salgını nedeni ile 19 Mart’ta ara verilen TFF 2.Lig ve 3.Lig müsabakalarının son yapılan bilgilendirmeye göre 18 Temmuz’da başlaması bekleniyor. Fakat sosyal medya ve ulusal basında liglerin kalan bölümünün nasıl tamamlanacağına dair bir çok senaryo dolaşıyor. İddiası olmayan bir çok takım henüz daha sahaya bile inmezken şampiyonluk ve play-off mücadelesi veren takımlar ise  bu karmaşık olası seçeneklerden rahatsız.

TFF’DEN AÇIKLAMA BEKLENİYOR

2.Lig ve 3.Lig’de şampiyonluk ve play-off mücadelesi veren takımların geneli liglerin kalan bölümünün normal şekilde tamamlanması görüşünde birleşirken iddiası olmayan ve sayıca çoğunlukta olan takımların sahaya çıkmamaktan yana olması gözlerin TFF’ye çevrilmesine neden oldu. Her iki ligde de kalan 6 haftanın ve play-offların ne şekilde tamamlanacağına dair federasyondan bu hafta net bir yanıt gelmesi bekleniyor.

TOPLANTI GÜNDEMDE

Sosyal medyada ve ulusal medyada liglerin tamamlanmayacağı yada sadece play-offların oynanacağı yönündeki bir çok iddia takımları rahatsız ederken Türkiye Futbol Federasyonu’nun alt lig temsilcileri ile bu hafta içinde bir görüşme gerçekleştirerek 2.Lig ve 3.Lig’in statüsünü netleştireceği gelen bilgiler arasında.

Yorumlar (0)