banner212

banner211

Alt Liglerde belirsizlik sürüyor

2.Lig ve 3.Lig’de tam bir kaos ortamı yaşanırken çok az takım antrenmanlara başladı

Sakaryaspor 12.06.2020, 12:07 UTKU KAYNAR
Alt Liglerde belirsizlik sürüyor
banner218

Türkiye Futbol Federasyonu ile 2. ve 3. Lig Kulüpler Birliği Derneği’nin yaptığı toplantının ardından alt liglerdeki belirsizlik hat safhaya ulaştı. Liglerin 18 Temmuz’da başlayacağı daha önceden duyurulmasına rağmen toplantı sonrası yapılan açıklamada yeniden ŞİMDİLİK ifadesine vurgu yapılması dikkatlerden kaçmadı.
ŞİMDİLİK KAFA KARIŞTIRDI
2.Lig ve 3.Lig’de birçok takımın maçlara çıkmak istememesi üzerine liglerin oynanıp oynanmayacağı tartışmaları yeniden alevlendi. Kulüpler Birliği ve TFF yönetiminin dün yaptığı toplantı sonrası resmi siteden yapılan açıklamada ; TFF Yönetim Kurulu tarafından 13 Mayıs tarihinde şimdilik kaydıyla 18 Temmuz'da başlatılması kararlaştırılan TFF 2. ve 3. Lig müsabakaları ile ilgili hazırlıklar ve uygulamalar değerlendirildi.’’ İfadeleri kullanıldı.
ÇOĞUNLUK OYNANMASIN
Tartışma yaratan toplantı sonrası gelen bilgiler arasında kulüplerin yüzde 91'i liglerin kalan 6 maçlık bölümünü oynamak istemedikleri, . 2.Lig ve 3.Lig’in mevcut hali ile tescil edilmesi ve burada küme düşmenin de pandeminden dolayı kaldırılması talep ettikleri öğrenildi.
PLAY-OFF FROMÜLÜ
Öte yandan liglerin tescil edilmesi durumunda play-offların oynanıp oynanmayacağı belirsizliğini korurken bu maçlar içinde pek çok formülün ortaya atıldığı gelen bilgiler arasında. 2.Lig ve 3.Lig’in toplam 5 ayrı grupta oynanacak olan play-off maçlarının tek maç eleme sistemine göre 5 ayrı şehirde oynanması gündemde
 

banner220
Yorumlar (0)