banner212

banner211

Altyapının masrafları Büyükşehir Belediyesinden

Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Sakaryaspor'a farklı bir projeyle destek olacak.

Sakaryaspor 25.04.2012, 13:08
Altyapının masrafları Büyükşehir Belediyesinden
banner218
Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu Sakaryaspor'a farklı bir projeyle destek olacak. Taşlık Sahası'na tam donanımlı bir tesis yapacak olan Toçoğlu, Sakaryaspor altyapısının da tüm masraflarını karşılayacak.

Tesis projesi Sakaryaspor'a tesis sözü olan Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu tam donanımlı altyapı tesisi için çalışmalarını sürdürüyor. Başkan Toçoğlu'nun altyapı projesinde farklı bir yol izleyeceği öğrenildi. Daha önce Kazımpaşa'ya düşünülen tesisler için yeni yer büyük ölçüde Taşlık Sahası olarak belirlendi. Edinilen bilgilere göre Başkan Toçoğlu, Taşlık Sahası'nı Sakaryaspor altyapısı için hizmete açacak. Taşlık Sahası'nın bulunduğu araziye TOKİ'ye 100 yataklı kamp binası, 2 çim futbol sahası ve 2 sun çim saha yaptırmayı planlayan Toçoğlu, Sakaryaspor'a güzel bir tesis kazandırmaya çalışıyor.

 

Ayrıca yapılan olan çim sahanın bir tanesinde Sakaryaspor altyapı takımları resmi müsabakalarını da oynayacak. Büyükşehir bünyesinde Başkan Zeki Toçoğlu'nun altyapı projesi sadece tesislerle sınırlı değil. Sakaryaspor altyapısını Büyükşehir Belediyesi'nin idaresinde oluşturmayı planlayan Başkan Toçoğlu, antrenör, masör, doktor ve altyapı takımlarının giderlerini karşılayarak Sakaryaspor'a destek olacak. Başkan Zeki Toçoğlu altyapı için 4-5 kişilik idari bir ekip oluşturacak. Sakaryaspor altyapısından sayısız futbolcu yetişmesine rağmen yıllardır yönetimler tarafından kendi kaderine terk edilen altyapı takımları böylelikle daha güzel şartlarda futbol eğitimi alacak. Konuyla ilgili olarak Büyükşehir Belediye Başkanı Zeki Toçoğlu'nun önümüzdeki günlerde açıklama yapması bekleniyor.

KAYNAK: YENİHABER

 

banner220
Yorumlar (0)