banner212

banner211

Amigo Ersin Fenerbahçeli gibi konuştu!

Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan,  Final maçında taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle açılan davanın ilk duruşması başladı.

Sakaryaspor 27.07.2012, 13:42
Amigo Ersin Fenerbahçeli gibi konuştu!
banner218
Fenerbahçe ile Galatasaray arasında oynanan,  Final maçında taraftarların çıkardığı olaylar nedeniyle açılan davanın ilk duruşması başladı.O duruşmaya katılan Sakaryaspor Amigosu ersin Fenerbahçeli olduğunu adeta itiraf etti

Kadıköy 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülmeye başlanan davada 2 si tutuklu 10 sanık yargılanıyor. Tutuklu ve tutuksuz sanıklara destek olmak isteyen bir grup Fenerbahçe taraftarı da Kadıköy Adliyesi önünde 'Adalet' yazılı pankart açtı.
O duruşmayı izleyenler arasında Sakaryaspor Amigosu Ersin'de vardı
Üzerinde 'Yeşil 'tişort ile adliyeye giden Ersin orada gazetecilere Fenerbahçeye verdiği desteği şöyle anlattı

[b] ''Ama şu bir gercek. Biz mahkeme bittigi zaman yasasın adalet diye bağıracağız. Buradan ben bir şey haykırmak istiyorum Yüz binler milyonlar aziz başkanın işaretini bekliyor. Efsane başkanın bugün olduğu gibi yarında yanında olacağız. Bu sadece bugün degil mezara kadar gidecektir. Ona olan sevgimiz bitmeyecektir. Tüm fenerbahçeleri birlik ve beraberliğe çağırıyorum.[/b]

Duruşmayı izlemek üzere Fenerbahçe yöneticilerinden Şekip Mosturoğlu, Yasemin Merçil, Deniz Tolga Aytöre ve Yalçın Haker gibi isimlerin de duruşma salonunda hazır bulunduğu öğrenildi. Davada 2'si tutuklu 10 sanığın 'Görev yapmakta olan polise görevini yaptırmamak için direnmek' ve 'Kamu malına zarar vermek' suçlamalarıyla cezalandırılması isteniyor.

Bu arada duruşma salonunda tutuklu yargılanan 2 sanıktan biri olan Bilal Yakışan'ın babası duruşma hakimine tepki gösterdi. Oğlu içerde yargılandığı halde kendisinin içeriye alınmamasını anlayamadığını belirten Yakışan, "Ben tutuklu Bilal Yakışan'ın babasıyım. Duruşma salonuna girmek istiyorum ama almıyorlar. Neden böyle yaptıklarını anlamıyorum. Kapıdan çevirdiler. Oğlumun suçsuz olduğuna inanıyorum. Olaylara karışmadığı halde fatura oğluma çıkarıldı. Adalet istiyoruz. Tahliye olmasını bekliyorum." dedi. Adliye önünde sanıklara alkışlarla destek veren taraftarlar ise arkadaşlarının tahliye olmasını beklediklerini söyledi.


Yorumlar (0)