Anadolu Güneşi 54 Yaşında

Türk futbolunun mihenk taşlarından olan ve yetiştirdiği yıldızlarla adını Türkiye’ye altın harflerle yazdıran Sakaryaspor 54 yaşına girdi.

Sakaryaspor 17.06.2019, 00:09 19.06.2019, 18:25 UTKU KAYNAR
Anadolu Güneşi 54 Yaşında

Türk futbolunun mihenk taşlarından olan ve yetiştirdiği yıldızlarla adını Türkiye’ye altın harflerle yazdıran Sakaryaspor 54 yaşına girdi. 2.Ligde iki sezon üst üste play-off finalinde elenen Sakaryaspor 2.Lig’de şampiyonluk hedefine ulaşamamanın burukluğu ile 54’üncü yaşını kutluyor.


ONUR VE GURURLA
17 Haziran 1965 tarihinde kurularak Türk futboluna ismini duyuran Sakaryaspor, bugün kuruluşunun 54. yıldönümünü kutluyor. Federasyon Kupasını kazanan, Avrupa kupasında mücadele ederek gururumuz olan, teknik direktöründen futbolcusuna kadar Türk futboluna sayısız yıldız yetiştiren Sakaryasporumuz yarım asrı geride bıraktı.

Ethem Boran başkanlığında Fikret Aldinç, İsmet Kahyaoğlu, Mikail Temizel, Fuat (Bursalı), İhsan Özbek, Faruk (Mersinli), Musa Çetiner, Beşir Belat, Çarli Erdoğan, Rıfkı Manavoğlu ve Zeki Aydıntepe’den oluşan kadroyla Türk futboluna adım atan Sakaryaspor, 54 yıllık şanlı tarihinde büyük başarılara imza atarak gurumuz oldu.   

Yorumlar (0)