banner212

banner211

ASKF ZİHNİYETİ YÖNETMELİ

Sakaryaspor başkan vekili ve Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı Yaşar Zımba bugün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Zımba, hem amatör futbol hem de Sakaryaspor gündemine ilişkin soruları yanıtladığı toplantıda Sakaryaspor’u ASKF zihniyeti yönetecek dedi.

Sakaryaspor 31.07.2019, 20:34 31.07.2019, 21:15 UTKU KAYNAR
ASKF ZİHNİYETİ YÖNETMELİ
banner218

Sakaryaspor başkan vekili ve Sakarya Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu başkanı Yaşar Zımba bugün düzenlediği basın toplantısında gazetecilerle bir araya geldi. Zımba, hem amatör futbol hem de Sakaryaspor gündemine ilişkin soruları yanıtladığı toplantıda Sakaryaspor’u ASKF zihniyeti yönetecek dedi.


TRANSFER YASAĞI AÇILACAK

Yönetimimiz bazı sözler verdi. Bu sözlerin gerçekleşmesi için şehirde şuan sabırsızlıklar var. Transferi açabilecek miyiz herkes merak ediyor. Sezona transferi açarak başlayacağız. Transferi açmayacak ise zaten göreve niye geldik. 4-5 tanede iyi futbolcu alarak başlayacağız. Tarihini soruyorsanız Kurban Bayram’ından önce transfer yasağı kalkmış olur. Yeni oyuncularımız Kızılcahamam kampına yetişir.

BMC’DEN PARA GELMESEDE AÇILACAK

Başkanın transferi açmak için farklı planları var. Kendi parası ve kendisine verilen sözler istinaden bazı vaadler de bulundu. Tabi biraz gecikme olunca kamuoyunda sabırsızlıklar olabilir. BMC’de bu şehrin bir markası değeri olacak. Ne kadar destek verir vermez bilemem ama vermese de bu transfer açılacak


SAKARYASPOR SAKARYALI OLACAK

Sakarya’yı Sakaryalı sporcularımız iyi yerlere taşır diye düşünüyorum. Elbette bu Sakaryalıların arasına üst seviye oyuncularda katmak lazım. Belki bu yıl istediğimiz oranda olmayacak ama gelecek yıllarda Sakaryaspor’u Sakaryalı yapacağız inşallah. Sporcuları altyapıda yetiştirim sağa sola vermek yerine Sakaryaspor’da değerlendireceğiz. Bunun için elbette sabır lazım.

BEN OLSAM TRANSFERİ AÇMAM
Başkan Yaşar Zımba ben kulüp başkanı olsam transferi yasağını hiç açmama. Bu mevcut abilerin olduğu kadroya bizim gençleri takviye yapar yola öyle devam ederim. İnanıyorum ki yine de şampiyon oluruz diye düşünüyorum. Bu benim kendi düşüncem tabi. 

İDDİALARA YANIT YOK
Konuşulanlara ve iddialara çok itibar etmiyorum herkesin söylediği kendinedir. Fakat ben her görüşten de bir ders alırız. Her şeyi biz biliriz diye bir iddiamız yok. Yanlışlarımızı söyleyeceksiniz eleştiri olacak bizde ders alarak düzeltmeye çalışacağız.

ASKF ZİHNİYETİ YÖNETMELİ

‘’Sakaryaspor ASKF’mi’’ diyenleri zavallı olarak görüyorum. Bunu bu şekilde olanların sporun içinde olmaması lazım. ASKF’nin ne olduğunu bilmeyenler var. Amatör spor Sakaryaspor’un ham maddesi bunu bilemeyenler Sakaryaspor’un yönetiminde olamaz olmamalı. Sakaryaspor bütün şehrin birleştiği bir değerdir. Sakaryaspor idarecisiyseniz gelişi güzel konuşma hakkınız yok. Yönetimde çatlak sesler olabilir. Kimsenin üzülme kırılmaya hakkı yok. Herkes Sakaryaspor’a yakışır davranmalı. Rahatsız olan varsa söyleyim Sakaryaspor’u ASKF zihniyeti yönetecek düşüncemiz bu. Sakaryalılarla olur bu iş diyoruz. Yok Sakaryalılarla olmaz diyen varsa bir sonraki seçimde buyursun gelsin.

PARALARI GERİ VERECEĞİZ

Bu takıma sahip çıkmamız lazım. Sakaryaspor’a maddi manevi herkes destek olsun.  Evet Sakaryaspor hep istemiş hem bir ekonomik sıkıntı içerisinde ama ben buradan sözünü veriyorum para isteme devirleri bitecek. Bu sezonda takıma sahip çıkalım gücümüz nispetinde yardımcı olalım ben para verenlerin parasını da 2 sezon içerisinde geri vermeye başlayacak bir kulüp olacağız.

banner220
Yorumlar (0)