banner212

banner211

Bakan Kılıç Sakarya Stadının son durumunu açıkladı

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yeni Sakarya Stadının betonarme imalatının tamamlandığını, çatı üstünün kapatılmasıyla birlikte koltuk montajına başlanacağını açıkladı

Sakaryaspor 29.03.2016, 11:51 29.03.2016, 11:57 UTKU KAYNAR
Bakan Kılıç Sakarya Stadının son durumunu açıkladı
 

Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, yeni Sakarya Stadının betonarme imalatının tamamlandığını, çatı üstünün kapatılmasıyla birlikte koltuk montajına başlanacağını açıkladıTürk futbolunun en büyük yatırımları arasında yer alan stat projelerinin son durumuyla ilgili değerlendirmelerde bulunan Gençlik ve Spor Bakanı Akif Çağatay Kılıç, "Futbolseverler takımlarının karşılaşmalarını çok kısa bir süre sonra  yeni statlarında izleyecek" dedi.

 

Futbolumuzun çehresini değiştirecek stat projelerinde sona yaklaşıldığını müjdeleyen Bakan Çağatay Kılıç, "Yapılan hummalı ve yoğun çalışmalarımızın meyvelerini bu yıl itibariyle almaya başlayacağız.  Türkiye'nin dört bir yanına inşa ettiğimiz modern statlarımız, ülke futbolumuzun geleceğindeki başarı dolu yılları için mihenk taşı olacak" diye konuştu.

 

İnşaatı devam eden statlardan 7'sinde yapım çalışmalarının yüzde 70'i geçtiğini vurgulayan Bakan Çağatay Kılıç, "2016 yılı sonuna birçok stat inşaatımız tamamlanacak.  2023,  2053, 2071 hedefleriyle geleceğe yürüyüşüne büyük bir hızla devam eden Türkiyemize yakışır şekilde inşa edilen  statlarımız, futbolumuzun çehresini değiştirecek ve  geleceğin yıldız isimleri bu güzel tesislerimizde yetişecek" şeklinde konuştu.

 

''Yaşayan statlar oluşturmak için çalışıyoruz''

Statları sadece 2 haftada bir maç oynanan alan olarak değerlendirilmeyeceğine dikkat çeken Bakan Çağatay Kılıç, sözlerine şöyle devam etti:

 

"Bu modern tesislerimiz aynı zamanda 'yaşayan statlar' diye tabir ettiğimiz statlar olacak. Uluslararası anlamda böyle örnekler var.  Farklı ülkelerin stadyumlarında farklı sosyal aktiviteler ve spor aktiviteler yapılıyor.  Statlarımızda sadece futbolla alakalı olan bir müsabaka veya organizasyonlar yapılmayacak. Başka organizasyonlar da yapılacak. Yeni yapılan statlarımızı çok farklı şekillerde ciddi anlamda bir sosyalleşme anlamında bize cevap verebilecek ve farklı yerlere taşıyabilecek statlar olarak görüyoruz. Yeni statlarımız, şehirler için de aynı zamanda büyük bir çekim alanı olacak."

 

Bakan Kılıç'ın açıklamasına Sakarya Stadyumunda son durum; 

 

 Yapımı yüzde 70 seviyesinde olan stadın Betonarme  imalatları tamamlandı. Çelik çatı montajının bitirilme aşamasına geldiği statta çatı üstünün kapatılmasıyla birlikte  koltuk montajı başlayacak.  Stadın 2016 yılı içerisinde  yapımı tamamlanacak.Yorumlar (2)
İsmail Gün 7 yıl önce
Stad yapılsa ne olur o güzelim stadda oynayacak takım nerde
Ertan arslan 7 yıl önce
Yazik stad olsa ne olur takim nerde takim