banner212

banner211

Başarısızlığını kabul etti; “Ama iyi takımız“

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, Medyabar, Haber264 ve Radyo264'ten yayınlanan canlı yayında play-off ümitlerini yitiren takımla ilgili tüm merak edilenleri anlattı

Sakaryaspor 29.04.2016, 18:01 29.04.2016, 18:11 UTKU KAYNAR
Başarısızlığını kabul etti; “Ama iyi takımız“
banner218
 

Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın, Medyabar, Haber264 ve Radyo264'ten yayınlanan canlı yayında play-off ümitlerini yitiren takımla ilgili tüm merak edilenleri anlattı


Sakaryaspor Kulübü Başkanı Selahattin Aydın Medyabar, Haber264 ve Radyo264'ten yayınlanan canlı yayının konuğu oldu. Şehrin tanınan spor spikeri Oktay Sarı'nın moderatörlüğünü yaptığı canlı yayına gazeteci Zafer Tokuş ve spor editörü Utku Kaynar da katıldı.

 

Başkan Selahattin Aydın, bu sezon play-off umudu son maçlarla imkansız hale gelen Sakaryaspor'la tüm merak edilenleri anlattı. Aydın, takımın bu sezonki başarısızlığını değerledirirken ileriki süreç için yapılması gerekenleri söyledi.

 

3 buçuk milyon bulursam ben de aday olurum
Başkan Aydın, 3 buçuk milyon lira bulması durumunda Sakaryspor Kongresi'nde başkanlığa yeniden aday olacağını söyleyerek, "Bu kongre işlerinin operasyonla alakası yok. Ben aday olursam seçilirim orada biliyorsunuz. Kongre için aday olup olmadığım konusunda bir şey söylemiyorum, bekliyorum. 3 buçuk milyon lira para bulurum ben de aday olurum. Bulursam ben de olurum. Onun için diyorum önünü görenler lütfen aday olsun. Yeni stad için kaynak bulma problemi olmaz, isim koyulur. Bu stadın 21 Haziran'da geçici kabulu yapılacak dediler. Gelecek insanlar eğer bu işi biliyorsa, bu stad bir kaynaktır." dedi.

 

Taraftarın tek odaklandığı yer sportif başarı
Taraftarın sadece sportif başarıya odaklanmasının yanlış olduğunu kaydeden Başkan Selahattin Aydın, "Selahattin Aydın ve yönetimi belki sportif başarı anlamında, kaldığımız sene sportif anlamda başarı da var çünkü hedef düşmemekti. Ondan sonraki yıl play off ondan, sonra ligde kaldık. Tabiki burada sportif başarı değil, belki bende Adapazarı'nda isteyen yoktur. Üzerine basarakta şunu söyledik. Basının taraftarın tek odaklandığı yer sportif başarı. Düşmediğimiz seneden bu yana çektiğimiz sıkıntıları basınla da paylaştık" şeklinde konuştu.

 

Sakaryaspor hak ettiği yerde değil
Sakaryaspor'un hakettiği konumda olmadığına dikkat çeken Başkan Aydın, "Bu kulübün önü açıldı, bu yıl yakalayamazsak bir dahaki sezon yakalarız ama borçlanmazsa, batmazsa tekrar transfer yasağı gibi şeylerle karşılaşmazsa Sakaryaspor camiası hakettiği yerde değil.Bu başarıyı yakalar ama yanlış yaparak değil. Yanlış yapmamaya gayret edeceğiz. Herkes bu işe sahip çıksın diye hep çağrı yaptık. İnşallah eskiden yapılan hatalar tekrar yapılmadan Sakaryaspor arzu edildiği yere gelir" diye konuştu.

 

Ben futbolu Avrupa'da oynadım
Başkan Aydın, futboldan çok iyi anlayan kişilerin kulüp yöneticisi olmaması gerektiğini belirterek, "Ben yöneticiyim, idareciyim. Futboldan anlar, teknik adamlık yapar diye bende belge yok. Teknik heyetin talebi doğrultusunda anlaştığımız futbolcuları alıyoruz. Futboldan çok anlayan kişileri idareci yapmayacaksınız. Çok anlayan yöneticiler takımlara genelde zarar vermişlerdir. Biraz futboldan toptan anlasın ama daha çok idarecilik yapsın. Ben futbolu avrupada oynadım. Almanya'da bir köyde oynadım ama Avrupa'da oynadım yani. Orta sahada oynattılar, sağ bek oynattılar hem de Avrupa'da oynadım anasını satayım" ifadelerini kullandı.

 

İnşallah yüzde yüz başaracak birileri gelir
Sakaryaspor kongresinde yüzde yüz başarı yakalayacak isimlerin aday olacağını temenni ettiklerini söyleyen Başkan Selahattin Aydın, "Hoca konusunda bize gelen hocalar içinde en kariyerli, hatta basında öyle dedi; en isabetli karar Yavuz İncedal kararı oldu ama olmayınca olmuyor. Sakaryaspor'un mali durumunu hala kimse sormuyor bana. Sorması lazım. Bu kulübün yaşaması için en büyük kriter o kriterdir. Hala benim hacizlerden başım kurtulmuş değil. Biz ne diyoruz gelsinler Sakaryaspor'u alsınlar götürsünler diyoruz. Böyle kulüp bidaha bulamazlar. İnşallah yüzde yüz başaracak birileri gelir. Hatasız birileri gelir. Ben Sakaryaspor'un böyle giderse herkesin beklediği yerlere geleceğini düşünüyorum." dedi.

 

Siz Sakaryaspor'un kıymetini bilemediniz
Başkan Aydın, sezon içinde Sakaryaspor'da yetişen bazı oyuncuların takımın kıymetini bilemediğini dile getirerek, "Biz gençlere hep şunu söyledik. Siz Sakaryaspor formasının kıymetini bilemediniz. Transfer yasağından dolayı bu formayı giydiniz bir yere geldiniz, daha iyi yere gelmeniz için daha çok çalışmanız lazım. Bu takımın transferi açıldığında bir çok arkadaşınız içinizde şans bulamayacaksınız dedik ve öyle oldu." şeklinde konuştu.

 

Ben küfür edenlere kıçıkırık dedim 
Daha önce basına yansıyan 'Kıçıkırık' ifadesini yanlızca küfür edenler için kullandığını ve bu ifadeyle tüm taraftarı kastetmediğini vurgulayan Başkan Aydın, "Bu söylediğim kişilere taraftar derseniz üzülürüz. Kongreyle gelmiş yönetime birileri küfrediyor bu haber değeri olmuyor sizin için ama ben küfür edenlere kıçıkırık diyorum, deniyor ki taraftara kıçıkırık dedi. Böyle bir şey olur mu. Kim küfür ediyorsa yine aynı şeyi söylüyorum. Futbol terörü diye bir terör var. Bu Türkiye'de var. Ben de beğenirsiniz beğenmezsiniz, ben de kamu görevi bunu yapmaya çalışıyorum. Ben Düzceliliğimle gurur duyuyorum ama ben 1994'ten beri Sakarya'dayım geçmişim var. Bunları birilerinin bağırttırdığını düşünüyorum. Bağırttırıyorlar zaten. Anlık öyle bir atmosfer oluşuyor." diye konuştu.

 

Kiralık topçu almakla hata yapmışım
Başkan Aydın, transfer konusunda kiralık futbolcu almakla hata yaptıklarını kaydederek, "Kiralık topçu almakla yanlış yapmışım. Teknik direktör tutar tutmaz, nihayetinde bir belgesi olan bir adam. Bu iş belli olmaz. Bu Abdülkadir gibi oyuncuların Sakaryaspor'a faydası olacak. Biliyorsunuz kiralık gitti onlar" dedi.

 

Eski stat için veda programı olabilirdi
Eski stat için veda programının neden yapılmadığı yönünde gelen tepkilere cevap veren Başkan Selahattin Aydın, "Eğer bu stad işi denildiği tarihte olmazsa, ben de olmasını temenni ediyorum iyi bir başlangıç olur diyorum yeni statta, eski stada bir veda programı yapılabilir miydi bilmiyorum." ifadelerini kullandı.

 

Başkan Aydın, o canlı yayın programında böyle konuştu...


banner220
Yorumlar (1)
islam arslanoğlu 7 yıl önce
Bu kadar yüzsüzluk olmaz sen sezona şampiyon olacağız diye gir döküntü futbolcuları transfer et olmayıncada taraftar sadece sportif başarı istiyor de ne istiyecektim ya klübün mali bilançosunumu istesemde göstermezsiniz kardeşim madem olmuyor sezon başında niye şampiyonluk sözü veriyorsunuz ya sezon başında iyi bir santrofor alıyoruz dediniz feyyaz denen adamı getirdiniz adamın bir olumlu oyunu olmadı boy post var ama futbol yok bırak git bu işi bilenler yapsın lafa bak ben transferden anlamam onu hoca yapar diyor ya hocamı kaldı hepsi gitti ya bunlar topcuyla komisyon karşılığı anlaştılarsa sen bunları denetleyeceksin bak kaldık başbaşa Sakaryaspor yalnız yarın sende gidersin ama taraftar kalıcıdır bari yeni sezona toptan anlayan birileri iyi transferler yapsın ümidim yokya neyse